Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Współpraca między T-Mobile Polska i Siemens Sp. z o.o. będzie rozwijać różnorodne aspekty przemysłowej łączności GSM bazującej na technologiach 2G/4G/5G, a także sieciach IoT, tj. LTE-CATM1 oraz Narrowband IoT. Co ważne, zakłada ona nie tylko wspólną realizację projektów, ale także prac rozwojowych w oparciu o rozwiązania obu firm. Ich celem jest udoskonalanie usług i optymalizacja działania urządzeń.
Dzięki zainicjowanej współpracy do klientów trafią rozwiązania stworzone na bazie unikalnego połączenia kompetencji T-Mobile Polska i Siemens Sp. z o.o. Klienci będą mogli korzystać z doświadczenia T-Mobile w budowaniu sieci radiowych, w tym także prywatnych sieci kampusowych (Campus Networks) w środowisku przemysłowym oraz doświadczenia z wdrożeń Deutsche Telekom w wykorzystaniu sieci prywatnych do usprawniania i budowania nowych procesów biznesowych. Z kolei technologie Siemensa zapewnią wysoką jakość urządzeń oraz ich niezawodność w trudnych warunkach, jakie pojawiają się w halach przemysłowych, tj. wysoka temperatura, kwasowe środowisko czy podwyższone ryzyko uszkodzeń mechanicznych.
„Rozpoczęcie współpracy z firmą Siemens to dla nas ważny krok w stronę dalszego rozwoju technologii sieciowych. Jestem przekonany, że ogromny potencjał rozwiązań oferowanych przez obie firmy umożliwi nam wypracowanie propozycji, które w skali rynku usług dla biznesu będą wyróżniać się wysoką jakością, innowacyjnością i - co dziś w szczególności istotne - bezpieczeństwem” - komentuje Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.
„Transfer, zbieranie i analityka danych to klucz do skutecznej transformacji cyfrowej przemysłu. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnej sieci oraz urządzeń współpracujących. Partnerstwo z T-mobile umożliwi jeszcze bardziej efektywne i innowacyjne wykorzystanie technologii mobilnych LTE oraz 5G. Wspólnie dostarczymy naszym klientom rozwiązania, które przyczynią się do zwiększania ich innowacyjności, odporności, a więc i konkurencyjności na rynku” - mówi Maciej Zieliński, CEO Siemens Polska.
Pierwszym, rozpoczętym już, etapem współpracy są testy prowadzone w laboratorium T-Mobile, związane z łącznością, funkcjonalnością urządzeń Siemensa oraz testami end-2-end (UAT).
Mocna sieć dla biznesu
Dzięki nawiązanej współpracy przyszli klienci firm T-Mobile i Siemens będą mogli korzystać z przemysłowej sieci prywatnej, czyli w 100% prywatnej sieci komórkowej. Rozwiązania tego typu znajdują zastosowanie przy zarządzaniu i utrzymaniu kluczowych procesów przemysłowych oraz biznesowych, stanowią też przyszłość inteligentnych fabryk opartych o sterowane zdalnie, możliwe za sprawą niezawodności tego typu sieci. Do ogromnych zalet i wyróżników sieci kampusowych należą m.in. wyższy niż w przypadku Wi-Fi poziom bezpieczeństwa dzięki licencjonowanemu pasmu, większa mobilność i szybsze przekazywanie danych, a także minimalizacja problemów z zakłóceniami sieci. Do niewątpliwych przewag sieci kampusowych zaliczyć można ponadto zdecydowanie większą elastyczność w rozbudowie niż ma to miejsce w przypadku sieci LAN. Firmy nie są tym samym zdane na okablowaną infrastrukturę, zachowując przy tym identyczne parametry transmisji danych. Campus Networks to także zasoby przeznaczone specjalnie dla sieci prywatnej, umowy o poziomie świadczenia usługi (SLA) gwarantujące jej zgodność z odpowiednimi parametrami, czy w końcu prywatność danych i ograniczony do minimum poziom opóźnień w porównaniu do sieci publicznych.
Wszystko to sprawia, że sieci kampusowe są chętnie tworzone wszędzie tam, gdzie szybkość i niezawodność pozostają priorytetowe: na terenach fabryk, portów morskich i lotniczych czy kopalń oraz tam, gdzie priorytetem pozostaje bezpieczeństwo kluczowych procesów biznesowych.
Więcej informacji na temat usług T-Mobile dla biznesu można znaleźć na stronie https://biznes.t-mobile.pl/pl.
Źródło informacji: T-Mobile
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.03.2023, 12:00 |
Źródło informacji | T-Mobile |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Badaczka: Polacy są umiarkowanie prospołeczni PAP
Polacy chcą wspierać materialnie, jak i poprzez poświęcanie czasu wolnego przede wszystkim swoją rodzinę, przyjaciół i sąsiadów, a w nieco mniejszym stopniu uchodźców z Ukrainy. Jesteśmy umiarkowanie prospołeczni - powiedziała PAP psycholożka dr Iwona Nowakowska.- 21.12.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Hillstone Networks świętuje sukcesy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i przewiduje innowacyjną przyszłość na rok 2025
- 20.12.2024, 09:21
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PR Newswire