Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Już 20-21 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 25. Banking & 21. Insurance Forum. Wydarzenie skupia liderów świata finansów, którzy spotkają się, aby przedyskutować priorytety oraz wyzwania sektora bankowego i ubezpieczeniowego w Polsce.
Wstęp do dwudniowego kongresu stanowić będzie „keynote speech” na temat wyzwań i prognoz makroekonomicznych w perspektywie krótko i długoterminowej. Podczas debaty inauguracyjnej eksperci porozmawiają o roli instytucji finansowych w odbudowie Ukrainy. Omówią m.in. scenariusze dotyczące zaangażowania polskich przedsiębiorstw i instytucji finansowych w odbudowę Ukrainy, kierunki wykorzystania dotychczasowych doświadczeń i nawiązanych relacji oraz możliwości wsparcia administracji rządowej i realnych przewag Polski w kontekście nawiązania współpracy z Ukrainą na tle innych państw. Kolejna dyskusja oparta zostanie o najważniejsze elementy w procesie zielonej transformacji sektora finansowego m.in. priorytety dla banków i zakładów ubezpieczeń w zakresie ESG, finansowanie projektów związanych z transformacją energetyczną, europejskie standardy sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju, wpływ ESG na działalność ubezpieczeniową towarzystw ubezpieczeniowych. Ważnym tematem będzie również nowoczesny klient i jego potrzeby - hiperpersonalizacja, przyszłość usług BNPL, kształcenie i podnoszenie umiejętności cyfrowych klientów banków i firm ubezpieczeniowych oraz potrzeby klientów Generacji Z i pokolenia Silver. Zakończenie pierwszego dnia kongresu stanowić będzie debata o sztucznej inteligencji rewolucjonizującej sektor finansowy - będzie to pierwsza debata moderowana za pomocą ChatuGPT.
Drugi dzień wydarzenia zostanie podzielony na dwie ścieżki tematyczne: bankową i ubezpieczeniową. Kluczowymi tematami części bankowej będzie ocena stanu polskiego sektora bankowego na tle europejskim w zakresie m.in. potencjału sektora i zwiększania zdolności do finansowania gospodarki, zwrotu z zainwestowanego kapitału, krajowych i regionalnych programów rozwojowych oraz cyfryzacji bankowości. Prelegenci przeanalizują m.in. rolę gotówki w obecnych czasach, nowe metody płatności, trendy w bankowości centralnej, waluty cyfrowe banków centralnych oraz zagrożenia płynące z wejścia cyfrowych walut na rynek bankowości. W ramach ostatniej debaty przedstawiony zostanie stan rynku kredytowego, jego perspektywy w kontekście obecnej oraz przyszłej sytuacji makroekonomicznej i regulacyjnej.
Część dedykowana ubezpieczeniom rozpocznie się od dyskusji na temat ryzyk i priorytetów sektora na 2023 r. Pojawią się takie zagadnienia, jak m.in. działalność ubezpieczeniowa w niestabilnym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym, odbudowanie rynku w czasach wysokich stóp procentowych i możliwości zwiększenia sprzedaży ubezpieczeń w okresie recesji i inflacji, redukcja luk ubezpieczeniowych, konsolidacja na rynku ubezpieczeniowym. Prelegenci rozważą również pytanie dotyczące tego jaką rolę odgrywają firmy ubezpieczeniowe w budowaniu zaufania i edukacji klientów. Kolejne panele poświęcone zostaną tematom dotyczącym inwestowania w nowy technologie, „Bancassurance”, „Affinity” i „Embedded Insurance”. Podniesione zostaną m.in. kwestie związane z rekomendacją U i jej wpływem na rynek, współpracy między bankami a ubezpieczycielami, słabnącymi wynikami współpracy z bankami w kontekście bancassurance. Nie zabraknie także analizy zmian w zakresie likwidacji szkód oraz związanego z nimi dostosowywania się rynku.
Udział w roli prelegentów potwierdzili m.in.:
- Aleksandra Agatowska, prezes zarządu, PZU Życie;
- Dariusz Blocher, członek Rady Nadzorczej, Budimex SA, Non-Executive Managing Director, Ferrovial Construction International SE, Budimex;
- Joao Bras Jorge, prezes zarządu, Bank Millennium;
- Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa KPRM;
- Elżbieta Czetwertyńska, prezes zarządu, Citi Handlowy;
- Przemysław Gdański, prezes zarządu, BNP Paribas Bank Polska S.A.;
- Monika Gorgoń, członek zarządu, Giełda Papierów Wartościowych S.A.;
- Zbigniew Jagiełło, współprzewodniczący Rady Programowej Banking Forum;
- Beata Javorcik, Chief Economist, EBRD;
- Marek Lusztyn, wiceprezes zarządu, mBank;
- Ewa Małyszko, prezes zarządu, PFR TFI;
- Krzysztof Morawski, członek zarządu, Europa Ubezpieczenia;
- Grzegorz Olszewski, prezes zarządu, Alior Bank;
- Leszek Skiba, prezes zarządu, Bank Pekao S.A.;
- Leszek Skop, prezes zarządu, PKO Ubezpieczenia;
- Gertruda Uścińska, prezes zarządu, ZUS;
- Janusz Władyczak, prezes zarządu, KUKE.
Kongres jest cyklicznym spotkaniem skupiającym kluczowe osobistości i spółki z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Jest on doskonałą okazją do debat dotyczących najistotniejszych kwestii, problemów, szans i wyzwań dla wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się i będzie się dziać w branży usług finansowych.
Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.
Źródło informacji: MMC Polska
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.04.2023, 08:00 |
Źródło informacji | MMC Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |