Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Przeprowadziliśmy wspólne spotkanie, omówiliśmy nasze możliwości i otrzymaliśmy od kolegów zapewnienie o tym, że branża IT jest obecnie jedną z najbardziej priorytetowych dla miasta. I nasze pragnienie, jako wiodącego światowego producenta oprogramowania, żeby współpracować z lokalnymi uczelniami wyższymi zostało usłyszane i podtrzymane - opowiada Natalia Perkowska, Head of Talent Acquisition firmy SOFTSWISS. - Wielką radość przyniesie nam bycie pożytecznymi dla miasta, które stało się dla naszych pracowników prawdziwym domem. W Poznaniu uczą się aktywni studenci, których potencjał możemy pomóc odkryć. W naszej firmie pracują wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy są gotowi, aby podzielić się doświadczeniem ze studentami, początkującymi specjalistami”.
W Poznaniu mieszka 105 000 studentów, działa też 7 uniwersytetów, na których są wydziały, związane z branżą IT. W mieście z powodzeniem funkcjonują takie inicjatywy informatyczne, jak „Konkurs o tytuł najlepszego programisty miasta Poznania”, „Kobiety w Poznańskim IT” i wiele innych. Pracownicy SOFTSWISS podkreślają, że wielka firma międzynarodowa jest otwarta na udział w podobnych projektach, szczególnie jeśli chodzi o te, związane z technologiami, programowaniem i współpracą z młodymi talentami, gotowa jest także sama organizować wydarzenia edukacyjne.
Pierwsze wydarzenie, które połączy studentów uniwersytetów technicznych w burzy mózgów dla dobra miasta, będzie miało miejsce już w maju w formie hackathonu. To konkurs grupowy, w którym studenci (przyszli specjaliści z branży IT) w przeciągu 24 godzin będą tworzyć i prezentować swoje koncepcje. Specjaliści z SOFTSWISS z kolei będą pomagać swoją ekspertyzą i wybierać najlepsze projekty. Kierownictwo ma nadzieję, że pomysł spotka się z aprobatą rektorów i władz miejskich.
Dla informacji:
SOFTSWISS - międzynarodowa firma produktowo-technologiczna z 10-letnim doświadczeniem i oficjalnymi oddziałami w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. Liczba pracowników SOFTSWISS przekroczyła już 1400. SOFTSWISS jako pierwsza firma na świecie stworzyła rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w sferze rozrywek online.
W 2022 roku firma otrzymała nagrodę SIGMA Europe w kategorii „Miejsce pracy roku” i nagrodę SIGMA CIS w kategorii „Best affiliate tracking software”. A w 2021 roku SOFTSWISS została wyróżniona nagrodami w kategoriach „Najlepsza firma roku pod względem obsługi klienta” na International Gaming Awards (IGA) i „Najlepsza obsługa klienta roku” na Starlet Awards. Pracownicy SOFTSWISS byli zwycięzcami w kategoriach: „Liderstwo”, „Produkty i innowacje” i „Pracownik roku”.
Źródło informacji: SOFTSWISS
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.04.2023, 12:56 |
Źródło informacji | SOFTSWISS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom