Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowoczesne technologie to ulga dla domowego budżetu
Aż 43% Polaków robi pranie 2-3 w tygodniu, a 15% wykonuje tę czynność codziennie. Przy tak dużej częstotliwości, korzystanie z urządzenia, które wykorzystuje nowoczesne technologie oszczędzające energię, wodę i czas przy każdym cyklu - jest niezwykle ważne i może znacząco wpłynąć na stan naszego portfela.
Pralki Samsung wyposażone są w szereg innowacyjnych technologii, które nie tylko odczarowują nielubianą czynność jakim jest robienie prania, ale przede wszystkim sprawiają, że pierzemy w sposób bardziej smart. Z korzyścią dla środowiska oraz rachunków za energię. Mowa tutaj m.in. o technologii AI EcoBubble™, która umożliwia skuteczne pranie już w 15°C. Technologia ta pozwala ograniczyć zużycie energii do 70% przy zachowaniu maksymalnej skuteczności[2]. AI EcoBubble™ odpowiednio dobierając proporcje wody, detergentu i powietrza tworzy niewielkie bąbelki, które pozwalają uprać ubrania w niższej temperaturze, nie rezygnując ze skuteczności czyszczenia.
AI EcoBubble™ to również najbardziej cenna w kontekście oszczędzania energii technologia Samsung w oczach Polaków. Aż 90% respondentów wskazało właśnie ją jako najbardziej atrakcyjną.
Inną równie praktyczną technologią jest QuickDrive™, która pozwala na skuteczne pranie w nawet o 50% krótszym czasie, oszczędzając przy tym aż do 20% energii elektrycznej (porównując do prania bez tej technologii).
W dbaniu o nasze zasoby pomoże nam również rozwiązanie: AddWash, które służy do dodawania ubrań w trakcie prania. Dzięki temu ograniczamy konieczność włączania dodatkowego cyklu, jeśli zdarzy nam się zapomnieć o kilku rzeczach. Drzwi AddWash™ pozwalają również dodać wyprane ręcznie, delikatne ubrania i tkaniny, które chcemy tylko wypłukać lub odwirować.
Co drugi Polak chce pralki, którą może zarządzać z poziomu smartfona
W codziennym pędzie i nagromadzeniu codziennych obowiązków szukamy rozwiązań, które sprawią, że nasze życie będzie wygodniejsze, a nasze zaangażowanie w rutynowe czynności mniejsze. Dlatego też, jak pokazuje badanie Samsung, aż 50% Polaków chce pralki, którą będzie można zarządzać z dowolnego miejsca. To również jedna z najczęściej wskazywanych cech, którą powinna mieć pralka według respondentów.
Takie możliwości daje nam aplikacja SmartThings[3]. To właśnie dzięki niej, możemy nie tylko włączyć i wyłączyć pralkę siedząc na kanapie i oglądając ulubiony serial, ale także na bieżąco monitorować zużycie energii w całym domu, ustawiać harmonogram pracy urządzeń czy otrzymać powiadomienie o zakończonym cyklu prania na nasz smartfon. A to wszystko wygodnie, bezpiecznie i z naszym minimalnym zaangażowaniem.
Prawie 70% Polaków obawia się zbyt dużego zużycia energii podczas robienia prania
A to tylko jedna z obaw, którą pokazało badanie. Aż 67% badanych obawia się zbyt dużego zużycia wody, a 58% konieczności dodania do prania dużej ilości detergentu, aby pranie było naprawdę czyste.
Co gdybyśmy tak nie musieli się martwić o żadną z tych rzeczy? I jednocześnie mieli pewność, że ubrania będą czyste, a my oszczędzimy nasze zasoby? Takie możliwości daje nam Pranie Optymalne AI w wybranych pralkach Samsung. To technologia, która za pomocą 5 precyzyjnych czujników[4] dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania. Program Pranie optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie zasobów z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia.
Co więcej, uczenie się nawyków użytkownika (zapamiętanie ustawień, rekomendowanie programu prania) to cecha, którą chciałoby mieć w swoim urządzeniu piorącym aż 70% respondentów. Jednocześnie 85% badanych wskazało ją jako atrakcyjną w kontekście oszczędzania energii.
Badanie jasno pokazało, że energooszczędność i nowoczesne technologie to połączenie, na którym zależy Polakom i które chcieliby mieć w swoich domach. W Polsce Samsung jest liderem sprzedaży wśród producentów pralek. Co więcej aż 93% z tych urządzeń mają klasy efektywności energetycznej: A i B. Dzięki temu, możemy powiedzieć, że są to najczęściej kupowane energooszczędne pralki w kraju[5].
Badanie zrealizowane przez Ipsos na zlecenie Samsung Electronics w kwietniu 2023 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 osób w wieku 18-75 lat.
Źródło:
[1] Badanie zrealizowane przez Ipsos na zlecenie Samsung Electronics w kwietniu 2023 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 osób w wieku 18-75 lat.
[2] Na podstawie testów wewnętrznych dla modelu WW11BB944AGB w normalnych warunkach użytkowania. Zużycie energii bez trybu AI Energy Mode = 0.539 kWh, natomiast po jego aktywacji = 0.145 kWh. Tryb AI Energy Mode może zostać aktywowany w aplikacji SmartThings, gdy temperatura prania wynosi 20-40°C. Wyniki mogą się różnić. Testowano dla 5 kg wsadu na programie Bawełna. Dotyczy wybranych urządzeń.
[3] Jeśli temetatura nie przekracza 50 stopni.
[4] Wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej, konta Samsung Account i aplikacji Samsung SmartThings. Szczegółowe informacje o wymaganiach sprzętowych i dostępności aplikacji SmartThings na https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.
[5] W oparciu o raporty międzynarodowej firmy badawczej dot. sprzedaży detalicznej; za okres marzec 2021 – luty 2023 r. dla pralek w klasie A i B.
Źródło informacji: Samsung
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.05.2023, 09:00 |
Źródło informacji | Samsung |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom