Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Założona w Ukrainie firma Preply (https://preply.com/) osiągnęła kamień milowy w swojej finansowej historii, pozyskując dodatkowe 70 milionów dolarów w kapitale własnym i zewnętrznym, dzięki czemu jej seria C osiągnęła poziom 120 milionów dolarów. Z prawie 500 pracownikami z 60 narodowości w 30 krajach na całym świecie, Preply stało się globalną potęgą e-learningową, która łączy 35 000 korepetytorów z największą na świecie społecznością uczącą się języków w trybie real-time.
Pozyskanie kapitału w wysokości 70 milionów dolarów zostało poprowadzone przez firmę Horizon Capital, z udziałem Reach Capital, Hoxton Ventures i polskich inwestorów, w tym Mariusza Gralewskiego. W gronie obecnych inwestorów z Polski znajduje się również fundusz Inovo VC reprezentowany przez Tomasza Swiebodę i Michała Rokosza.
Przychody Preply wzrosły dziesięciokrotnie w ciągu ostatnich trzech lat, głównie dzięki znacznym ulepszeniom produktu zarówno dla korepetytorów, jak i uczniów. Sektor B2B również przyspieszył, podpisując ponad 200 nowych umów w ciągu ostatniego roku. Firmy takie jak Datadog, GroupM i Bain korzystają z największego wyboru korepetytorów językowych na żywo w Preply, aby osiągnąć wyraźną poprawę umiejętności komunikacyjnych swoich zespołów, zwiększając ich poziom pewności siebie i produktywność. Ponadto, w zeszłym miesiącu Preply nawiązało współpracę z autorytetem językowym, ETS (Education Testing Service). Firma chce zapewnić pierwsze w swojej klasie spersonalizowane przygotowanie do egzaminu TOEFL iBT®, który jest miarą znajomości języka angielskiego stosowaną przez ponad 11 500 instytucji na całym świecie.
Wsparcie 35 000 korepetytorów możliwościami sztucznej inteligencji
Podczas gdy nauczanie prowadzone przez człowieka zawsze będzie podstawą działalności Preply, firma wykorzystuje sztuczną inteligencję jako czynnik do skalowania nauki, poprawy dostępu i skupienia się na przyswajaniu wiedzy, jak nigdy dotąd. Jest to naturalne rozszerzenie DNA Preply w uczeniu mechanicznym, które zawsze wykorzystywała do łączenia korepetytorów i uczniów.
Preply uruchomiło asystenta nauczania, aby umożliwić korepetytorom tworzenie różnorodnych ćwiczeń, wyjaśnień gramatycznych, początków konwersacji i nie tylko. Korepetytorzy korzystają z narzędzia AI podczas zajęć i pomiędzy nimi, aby wspierać zadawanie prac domowych i planowanie lekcji, co pozwala im skupić się na zadaniach dydaktycznych wyższego poziomu, które wymagają głębszego wkładu ludzkiego.
Ponadto Preply aktywnie analizuje dane dotyczące wyników uczniów i wzorców uczenia się, aby zidentyfikować obszary, w których uczniowie mają trudności. Celem jest opracowanie spersonalizowanych planów lekcji i podsumowań, które odpowiadają indywidualnym potrzebom ucznia, a także dzielenie się spostrzeżeniami ze społecznością korepetytorów na temat tego, w jaki sposób osiągane są najlepsze lekcje i wyniki w nauce.
„Cieszę się, że mogę współpracować z współzałożycielami Preply i ich zespołem zarządzającym. Preply jest jedną z najszybciej rozwijających się globalnych marek edtech i w mojej ocenie ma szansę zostać wieloletnim liderem branży w Polsce i na świecie. Firma dokumentuje doskonałe wyniki w ostatnich latach, wierzę, że wprowadzenie sztucznej inteligencji, jest fantastyczną dźwignią biznesową, która wyniesie jakość usług i wartość firmy jeszcze wyżej” - stwierdził Mariusz Gralewski, założyciel firmy Docplanner, w Polsce ZnanyLekarz.pl.
„To wielkie osiągnięcie, że udało nam się pozyskać ten zastrzyk, podczas gdy wciąż mamy dużo czasu na rozwój, a większość naszego wcześniejszego kapitału nadal jest ulokowana w banku; jest to wynik rygorystycznej efektywności kapitałowej i mocnego skupienia się na wynikach. Dodatkowe fundusze pozwolą nam rozszerzyć naszą wiodącą pozycję w kategorii dzięki korepetytorom wspieranym przez sztuczną inteligencję, zapewniając doświadczenie edukacyjne, które szybko staje się przełomem. Choć nasz zespół jest dziś prawdziwie globalny, to jako firma założona w Ukrainie, prowadząca znaczące prace badawczo-rozwojowe w Ukrainie, jest to kamień milowy, który należy świętować. Taki, który odzwierciedla odporność i determinację ukraińskiego sektora technologicznego i wszystkich Ukraińców” - podsumował Kirill Bigai, współzałożyciel i dyrektor generalny Preply.
Trendy w nauce języków obcych w Polsce
Polska jest jednym z rynków Preply, a poniższe dane i trendy zapewniają interesujący obraz nie tylko uczniów, ale także korepetytorów w tym regionie:
- 72% uczniów Preply w Polsce uczy się angielskiego, a następnie hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i włoskiego;
- Trzy główne powody, dla których polscy uczniowie korzystają z platformy, to z powody zawodowe (37%) doskonalenie umiejętności konwersacyjnych (31%), i przygotowanie do przeprowadzki (13%);
- Największe zainteresowanie nauką języka polskiego jest w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Ukrainie i Francji;
- Warto zauważyć, że obecnie na Preply języka polskiego uczą się osoby ze 108 różnych krajów;
- Obecnie na Preply jest ponad 900 korepetytorów, którzy urodzili się w Polsce;
- Chociaż urodzili się w Polsce, około 40% polskich korepetytorów faktycznie uczy z innego kraju. Najpopularniejsze to Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Francja i USA;
- Jeden korepetytor języka angielskiego z Polski uczył 363 różnych uczniów na Preply w 2022 roku.
Więcej na: https://preply.com/
Źródło informacji: Preply
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 21.07.2023, 09:26 |
Źródło informacji | Preply |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |