Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nie tylko energia społeczna
OEES - generator energii społecznej - tak brzmi hasło przewodnie ósmej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Główną publikacją omawianą podczas wydarzenia będzie obywatelski raport „Generatory Energii Społecznej”. Wnioski z raportu, czyli diagnozę potencjału energii społecznej w Polsce oraz praktyczne rekomendacje zaprezentują jego współautorzy: Cezary Obracht-Prondzyński, Kuba Wygnański oraz Joanna Sadzik.
Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana również druga edycja „Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej Polski” - eksperckiego raportu na temat stanu polskiej gospodarki. W tym roku autorzy prócz Polski pod lupę wzięli także kraje grupy wyszehradzkiej. Raport pokaże więc jak wiarygodność ekonomiczna naszego kraju wypada na tle „rówieśników” - Czech, Słowacji i Węgier.
Jakie jeszcze zagadnienia czekają na uczestników tegorocznej edycji Kongresu?
W programie Open Eyes Economy Summit 2023 znalazły się tematy takie jak:
- polityka gospodarcza w państwach rządzonych przez populistów,
- wojna w Ukrainie i niebezpieczny „moment Rashomona”,
- dążenia Europy do dekarbonizacji i zeroemisyjności w przemyśle,
- transformacja energetyczna w regeneracji miast,
- samorząd terytorialny jakiego potrzebujemy,
- po pierwsze ZDROWIE - warunkiem zdrowej gospodarki,
- raportowanie ESG jako wyznacznik decyzji inwestycyjnych i modelu biznesowego firm,
- sztuczna inteligencja: wyzwania i zagrożenia,
- jak kultura wyzwala energię społeczną?
Udział w Kongresie potwierdziła już ponad setka prelegentów ze świata biznesu, polityki, nauki i kultury w tym: Rafał Brzoska, Misia Furtak, Beata Mońka, Jakub Mazur, Taras Vysotskyi, Tomasz Wróblewski.
Wydarzenia artystyczne
Ruch Open Eyes Economy nie zapomina o tym jak ważną rolę w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości odgrywa sztuka, dlatego Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne z cyklu Open Eyes Art Festival, które w tym roku odbywać się będą od 7 do 23 listopada. W ramach festiwalu pojawi się przestrzeń zarówno dla wielkich, uznanych artystów, jak i dla młodych adeptów sztuki, którzy są dopiero na początku swojej drogi i mogą zaprezentować swoją twórczość. Podczas Open Eyes Economy Summit odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”, który został wyróżniony m.in. na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo, a przestrzenie Centrum Kongresowego zostaną wypełnione sztuką performatywną Łukasza Błażejewskiego.
Rekrutacja wolontariuszy
Trwa nabór wolontariuszy na Open Eyes Economy Summit 2023. Chcesz współtworzyć ósmą edycję Kongresu? Zależy Ci na zaangażowaniu się w wolontariat, który otwiera oczy na tematy ekonomii wartości, energii społecznej i zrównoważonego rozwoju? A może potrzebujesz dowiedzieć się, jak wygląda w praktyce organizacja międzynarodowego wydarzenia?
Zostając wolontariuszem/wolontariuszką OEES, można zyskać szansę na zdobycie wielu doświadczeń, które umożliwią dalszy rozwój. Organizatorzy oferują także:
- umowę o współpracy wolontariackiej,
- opiekę koordynatora wolontariatu i wdrożenie do zadań,
- współpracę z młodym, kreatywnym i energicznym zespołem,
- zaświadczenie po zakończeniu wydarzenia.
Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz: https://bit.ly/wolontariatOEES23.
O Open Eyes Economy Summit
Open Eyes Economy Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, poruszających tematykę zrównoważonego rozwoju. Listopadowy szczyt ekonomii wartości jest kulminacją całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej ruchu Open Eyes Economy, któremu przyświeca założenie, że w życiu gospodarczym wartości ekonomiczne muszą być uzupełniane przez wartości niematerialne, takie jak odpowiedzialność społeczna i środowiskowa.
To wydarzenie otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia. Kongres z roku na rok wzmacnia swoją pozycję ważnego wydarzenia krajowego i międzynarodowej wizytówki Krakowa. Potwierdzają to nie tylko opinie uczestników, mówców i partnerów, lecz także sukcesy w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).
W wydarzenie angażuje się wiele firm, instytucji i organizacji. Do grona partnerów 8. edycji dołączyły już m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, ING Bank Śląski, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Krakowski Holding Komunalny, Fortum, Allegro, Shell, IKEA, Górażdże, Veolia, InPost. Główny Patronat Medialny nad Kongresem objęły: Radio Zet, TOK FM, Dziennik Gazeta Prawna. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków.
Obecność na OEES to wyjątkowa okazja, by poznać najnowsze trendy społeczno-gospodarcze, posłuchać na żywo niezwykłych osobowości z kraju i ze świata, a także nawiązać nowe kontakty.
Aktualny program oraz rejestracja na Open Eyes Economy Summit 2023 dostępne są na stronie: https://kongres.oees.pl/.
KONTAKT:
e-mail: media@oees.pl
Źródło informacji: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.09.2023, 08:00 |
Źródło informacji | Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Polskie uczennice triumfują na V Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt
W dniach 14-20 czerwca 2025 roku w Bonn (Niemcy) odbyła się V Europejska Olimpiada Informatyczna Dziewcząt (EGOI – European Girls’ Olympiad in Informatics). Mimo europejskiej nazwy, wydarzenie ma zasięg globalny - w tegorocznej edycji wzięły udział reprezentacje 60 krajów z wszystkich zamieszkałych kontynentów, w tym 7 zdalnie.- 21.07.2025, 14:01
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Fundacja Rozwoju Informatyki
-
Fourth TERA-Award Ceremony held in Cambridge UK startup wins US$1 million Gold Award 4th TERA-Award Gold Award winner
Dr Peter Lee, Founder of the TERA-Award, presents the Gold Award and the US$1 million prize to Barocal from the UK for their solid-state cooling system using barocaloric materials, which offers a sustainable alternative to traditional refrigerants.- 21.07.2025, 09:12
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: GlobeNewswire
-
Image
Superauto.pl podbija rynek samochodów dostawczych
Największa platforma internetowa sprzedała w pierwszym półroczu ponad tysiąc aut użytkowych. Rośnie grono klientów, którzy tego typu pojazdy chcą kupować bez wychodzenia z domu, o ile są one dostępne „od ręki”. Właśnie ruszyła sprzedaż samochodów używanych. Kluczem do sukcesu jest analityka danych.- 21.07.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Superauto.pl
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ