Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Czy wiemy jak prawidłowo pozbyć się zużytych czy niepotrzebnych urządzeń? Ile elektroodpadów przechowujemy w domu i dlaczego? Jaki odsetek Polaków rzeczywiście oddaje ZSEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) do punktów zbierania?
Eksperci UNEP/GRID-Warszawa oraz ElektroEko przedstawili najnowsze dane odpowiadające na te i wiele innych pytań. 13 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci w Polsce, a tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem “Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką”, skupiła się na tzw. “niewidzialnych elektrośmieciach”, czyli przedmiotach, które stanowią odpady elektroniczne, ale pozostają przez nas niezauważone, np. urządzenia do pielęgnacji ciała, zabawki elektroniczne, słuchawki, myszki, e-papierosy, czujniki dymu, rowery i hulajnogi elektryczne, piloty, powerbanki, pendrive’y czy po prostu zasilacze i ładowarki.
Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci został zainicjowany przez organizację WEEE Forum i jest realizowany przy wsparciu 194 organizacji z 72 różnych krajów z 6 kontynentów. W Polsce oficjalnymi organizatorami wydarzenia są ElektroEko oraz UNEP/GRID-Warszawa. Wydarzeniu partnerują APPLiA Polska i Związek Cyfrowa Polska, a patronat honorowy objęły: Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Źródło informacji: UNEP/GRID-Warszawa
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 13.10.2023, 11:00 |
Źródło informacji | UNEP/GRID-Warszawa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |