Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Ponad 150 wystawców z ośmiu krajów zaprezentuje usługi, rozwiązania i technologie, które przez najbliższy czas będą wyznaczały trendy w branży. Odwiedzający targi będą mieli okazję podziwiać aż osiemnaście innowacji, które w tym roku zostały odznaczane Złotym Medalem Grupy MTP.
Innowacje na miarę Złotego Medalu Grupy MTP
Wśród nagrodzonych znajdują się m. in.: pojemniki na odpady z systemem bocznego załadunku, inteligentne urządzenie do selektywnej zbiórki elektroodpadów oraz dwukomorowa śmieciarka stworzona z myślą o rejonach o dużym zagęszczeniu budynków i wąskich uliczkach. Warto także zwrócić uwagę na elektroniczną altanę śmieciową monitorującą stan napełnienia poszczególnych frakcji, nośnik narzędzi do ciężkich zadań komunalnych czy zaawansowane technologicznie prasy belujące. Medalem odznaczono także absorbent z recyklingu do zbierania zanieczyszczeń olejowych i ropopochodnych z powierzchni stałej i z powierzchni wód. Złoty Medal Grupy MTP otrzymała również śmieciarka na elektrycznym podwoziu.
Efektywne i ekonomiczne nowości
Nowości prezentowane przez wystawców na stoiskach są nie tylko odpowiedzią na potrzeby branży, ale także inspiracją i środkiem do bardziej efektywnego i ekonomicznego wykorzystywania zasobów i czasu. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowana SCANIA BEV z akumulatorami za kabiną. Jest to jeden z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy i pierwszy seryjny pojazd, który został zaprojektowany i dedykowany rozwiązaniom dla branży komunalnej.
Elektryczna ciężarówka - energooszczędne rozwiązanie dla polskiego rynku logistycznego usług miejskich i wewnątrzmiejskich - z pewnością zwróci uwagę zwiedzających targi. Wysoka wydajność i zaawansowana technologia EV zapewnia doskonałą funkcjonalność, bezpieczeństwo, komfortową jazdę oraz zerową emisję tego pojazdu.
Urządzenia i systemy automatyzujące procesy ważenia oraz ewidencji odpadów, innowacyjne rozwiązania obejmują terminale samoobsługowe dla kierowców, system rozpoznawania tablic rejestracyjnych to kolejne nowości.
Wychodząc naprzeciw potrzebom magazynowania i przechowywania materiałów w branży przemysłowej, budowlanej i rolniczej zaprezentowana zostanie modułowa konstrukcja łącząca w sobie stalową ramę nośną oraz pokrycie z wielowarstwowej membrany PVC. Konstrukcja posiada przetestowaną statykę oraz jest zaprojektowana do całorocznego użytkowania.
Wyznaczyć kierunki rozwoju
„Targi POL-ECO to centralny punkt rozmów na temat gospodarki komunalnej i ochrony klimatu w Polsce, kluczowe wydarzenie dla wyznaczenia kierunków zmian w obszarze społecznym, gospodarczym i biznesowym” - zaznacza Paulina Pietrzak, dyrektor targów POL-ECO.
W części merytorycznej targów POL-ECO ponad pięćdziesięciu ekspertów z kraju będzie starało się odpowiedzieć na szereg pytań, m.in.: jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami? Jakie są wyzwania dla gospodarki i recyklingu w kontekście bezpieczeństwa surowcowego? Kogo obowiązują nowe zasady ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych? Ponadto, w programie znajdą się konferencje dotyczące m.in. ochrony środowiska i transformacji energetycznej, Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców i samorządów oraz kwestii związanym ze zrównoważoną gospodarką leśną. Ważne miejsce na targach POL-ECO zajmą debaty poświęcone aspektom prawnym w gospodarce odpadami, zagrożeniom, zapobieganiu i zwalczaniu pożarów odpadów, a także zagadnieniu recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
„Niezmiernie istotny jest także temat recyklingu paneli fotowoltaicznych. Panele PV zawierają cenne surowce, które wraz z rozwojem niskoemisyjnej gospodarki stają się coraz bardziej deficytowe. Rozwiązaniem jest recycling paneli i odzysk surowców do ponownego wykorzystania. W trakcie debaty >>Odzysk surowców z materiałów PV<< porozmawiamy o skali problemu, koszcie, opłacalności i technologii odzysku surowców z paneli PV” - dodaje Piotr Drozdowski, zastępca dyrektora targów POL-ECO.
Dynamiczny pokaz strażaków
Wypadek w komunikacji drogowej samochodu przewożącego substancje niebezpieczne, których wyciek stanowi zagrożenie dla życia, zdrowia i środowiska to scenariusz dynamicznego pokazu do przećwiczenia przez strażaków specjalistycznych grup ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej podczas tegorocznych targów POL-ECO. Każdy uczestnik targów będzie miał okazję zobaczyć z bliska działania ratownicze prowadzone przez strażaków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego-Ekologicznego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wyposażonych w najnowocześniejszy, specjalistyczny sprzęt ratowniczy.
Targi POL-ECO odbywają się pod patronatem honorowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także pod patronatem branżowym izb i stowarzyszeń. Patronat medialny sprawuje 20 portali i czasopism branżowych.
Szczegółowe informacje na temat programu wydarzeń, listy wystawców, nowości i laureatów Złotego Medalu Grupy MTP, a także informacji o zasadach wstępu na targi POL-ECO dostępne są na stronie www.poleco.pl
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO
17-19.10.2023 r.
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Źródło informacji: Grupa MTP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.10.2023, 10:04 |
Źródło informacji | Grupa MTP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu