Newsletter

Nauka i technologie

W ZEA dobiega końca największy hackathon regionu MENA: trójka zwycięzców wyróżniona za nowatorskie rozwiązania udoskonalające Web3

01.12.2023, 09:53aktualizacja: 01.12.2023, 09:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire
PR Newswire

DUBAJ, ZEA, 1 grudnia 2023 r. /PRNewswire/ -- dobiega końca przełomowy hackathon w Dubaju. Wydarzenie, zorganizowane przez Bybit - trzecią co do wielkości na świecie giełdę kryptowalutową pod względem wolumenu obrotów - we współpracy z DMCC Crypto Centre okazało się sukcesem, przyczyniając się do rozwoju innowacji związanych z Web3.

Ogłoszone w czerwcu wspólne przedsięwzięcie Bybit i DMCC stanowiło ważny etap ich współpracy. Miało ono na celu przyczynić się do upowszechnienia kryptowalut i Web3 w Dubaju. Jego zwieńczeniem był największy hackathon w regionie MENA z pulą nagród o wartości 110 tys. USD, którymi zachęcono uczestników do stworzenia innowacji kryptowalutowych w ekosystemie Web3.

Na ostatnim etapie hackathonu do rywalizacji stanęło dziesięć pionierskich zespołów, prezentując przełomowe innowacje w różnych dziedzinach technologii blockchain, w tym GameFi, zdecentralizowanych finansach (DeFi), NFT na potrzeby edukacji w zakresie Web3 czy zrównoważonych rozwiązaniach blockchain. Na koniec wybrano trzy najlepsze projekty.

Wśród nagrodzonych znalazły się:

• Evai.io

Zwycięzcą tegorocznej rywalizacji Crypto Innovation Challenge w ZEA jest Evai.io - pionierskie rozwiązanie, które rewolucjonizuje system ratingów nowoczesnych klas aktywów takich jak kryptowaluty, DeFi czy NFT. Połączono w nim wiedzę z recenzowanych badań w dziedzinie finansów z najnowocześniejszymi modelami uczenia maszynowego, uzyskując narzędzie obiektywnej oceny aktywów. Evai powstało w 2019 r., a obecnie zajmuje pozycję lidera dzięki stale ewoluującemu potencjałowi predykcyjnemu rozwijanemu pod okiem naukowców w Wielkiej Brytanii, którzy monitorują codzienne symulacje. Zapewniany przez Evai system ratingowo-sygnałowy usprawnia zarządzanie portfelem, działanie botów tradingowych i interfejsy programowania aplikacji. Rozwiązanie cały czas poszerza katalog obsługiwanych aktywów, a także stanowi źródło wiedzy przekazywanej za pośrednictwem webinarów, kursów i raportów branżowych. Evai aprobowane jest przez rząd i instytucje w Wielkiej Brytanii.

• Pravica

Drugie miejsce w hackathonie zajęła firma Pravica, która zaprezentowała supernowoczesną infrastrukturę P2P na potrzeby komunikatorów i systemów transferu wartości w Web3. Jej innowacyjny model zapewnia bezpieczeństwo komunikacji pomiędzy różnymi sieciami blockchain, wyznaczając nowy standard niezawodności w tym zakresie. W stworzonej przez nią zdecentralizowanej platformie komunikacyjnej open-source Pravica kładzie nacisk na prywatność i przejrzystość, dbając o poufność rozmów w sieci. Dzięki zastosowaniu szyfrowania kryptograficznego i metod weryfikacji tożsamości użytkowników, takich jak zdecentralizowane identyfikatory (DID) czy klucze do portfela kryptowalutowego, Pravica gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, który sprawia, że użytkownicy nie muszą się martwić o prywatność i ochronę komunikowanych przez nich treści.

• Timeswap

Na trzeciej pozycji uplasowała się firma Timeswap, której propozycja to przełomowa koncepcja DeFi oparta na nowym całkowicie zdecentralizowanym protokole pożyczkowym. Rozwiązanie Timeswap, bazujące na innowacyjnym automatycznym animatorze rynku z trzema zmiennymi, wprowadza prawdziwą rewolucję, umożliwiając pożyczanie wszystkich aktywów kryptowalutowych w nielicencjonowanym (niewymagającym uzyskania zezwolenia) rejestrze blockchain. Tak jak Uniswap zrewolucjonizowało giełdy blockchain w modelu nielicencjonowanym, tak Timeswap otwiera zupełnie nowe możliwości w tym modelu, jeśli chodzi o transakcje pożyczkowe, a umożliwia to wspomniany animator rynku. Jest to pionierskie posunięcie stanowiące istotny krok naprzód w rozwoju DeFi, które przyczyni się do powstania nowej bogatej oferty transakcji pożyczkowych na rynku kryptowalut.

O wynikach hackathonu entuzjastycznie mówił Ben Zhou, współzałożyciel i dyrektor generalny Bybit: „Zorganizowany we współpracy z DMCC hackathon wniósł dużo świeżej energii, pozwalając wybić się utalentowanym specjalistom i ukazując niezwykły potencjał regionu w zakresie innowacji. Cieszymy się na dalszą współpracę z DMCC i członkami jej Crypto Centre przy nadchodzących projektach”.

Firma Bybit odgrywa kluczową rolę w dziedzinie globalnego rozwoju kompetencji Web3, bo wyposaża użytkowników na całym świecie w umiejętności niezbędne do poruszania się po stale ewoluującym internecie trzeciej generacji. Wybór ZEA jako pierwszego arabskiego państwa będącego gospodarzem tak dużego hackathonu to nie przypadek. Państwo to ustawia się w forpoczcie innowacji, nieustannie wychodząc z przełomowymi inicjatywami. Konsekwentne wsparcie, jakiego Bybit udziela tutejszej społeczności - zwłaszcza młodzieży - w dążeniu do doskonałości i odkrywaniu nieznanych obszarów, wynika ze świadomości drzemiącego w tym narodzie potencjału w zakresie pionierskich przedsięwzięć.

Współpraca Bybit i DMCC ma na celu wzmocnić początkujące firmy z branży kryptowalut - dlatego Bybit oferuje istotne wsparcie finansowe, opiewające na łączną kwotę 500 000 AED (136 000 USD), dla przedsiębiorstw, które dołączą do społeczności DMCC Crypto Centre. Ponadto Bybit jest autoryzowanym partnerem DMCC udzielającym firmom kryptowalutowym specjalistycznego wsparcia w procesie wprowadzania cyfrowych aktywów do globalnego obrotu.

#Bybit / #TheCryptoArk

Bybit

Bybit powstała w 2018 r. i jest jedną z trzech największych giełd kryptowalutowych pod względem obrotu. Jest to profesjonalna platforma, na której inwestorzy i traderzy kryptowalutowi mogą korzystać z ultraszybkiego silnika dopasowującego, całodobowej obsługi klienta oraz wielojęzycznego wsparcia. Bybit jest dumnym partnerem mistrzów świata konstruktorów i kierowców Formuły 1 - zespołu Oracle Red Bull Racing.

Kontakt dla przedstawicieli mediów: media@bybit.com 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.bybit.com 

Aktualności publikowane są w grupach i na profilach Bybit w mediach społecznościowych:

Discord | Facebook | Instagram | LinkedIn | Reddit | Telegram | TikTok | X (Twitter) | Youtube

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2284749/image1.jpg 
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2267288/Logo.jpg 

Źródło: Bybit

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.12.2023, 09:53
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii