Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Wbicie pierwszej łopaty to symboliczny krok w realizacji projektu, który ma kluczowe znaczenie dla naszej firmy. Pragnę w tym miejscu wyrazić wdzięczność za dotychczasową pracę wszystkim zaangażowanym w proces pozyskania kontraktu. - mówi Dariusz Jasak, prezes zarządu SEEN Technologie. - Posiadamy wykwalifikowany zespół ekspertów, najlepszych inżynierów na rynku oraz wystarczającą wiedzę, doświadczenie i zasoby, aby sprawnie zrealizować każde, nawet najbardziej wymagające zadanie”.
„Dla ATREMU to kolejny projekt odpowiadający wysokim kompetencjom w segmentach energetyki i automatyki. Przypomnę, że na naszym koncie jest już tak wymagające zadanie, jak tłocznia gazu w Odolanowie w ramach projektu Baltic Pipe oraz szereg mniejszych projektów. Do kontraktu realizowanego w Płocku przystąpiliśmy działając wspólnie z profesjonalnym partnerem oraz mając świadomość nie tylko wagi kontraktu, ale też jego znaczenia dla rozwoju rafinerii w Płocku” - mówi Andrzej Goławski, prezes zarządu ATREM.
W wydarzeniu wzięli udział menedżerowie ORLENU nadzorujący inwestycję.
Konsorcjum reprezentowali: Dariusz Jasak, prezes zarządu SEEN Technologie, Krzysztof Michałek, Prokurent i dyrektor Działu Realizacji w SEEN Technologie, a także Andrzej Goławski, prezes zarządu ATREM i Dariusz Jarek, członek zarządu ATREM.
Inwestycja, powstająca z myślą o realizacji projektów rozwojowych, ma na celu zabezpieczenie potrzeb infrastruktury produkcyjnej w najwyższej jakości wodę procesową oraz ochronę środowiska naturalnego.
Całość prac obejmie budowę czterech obiektów technicznych/węzłów technologicznych:
- Węzeł wstępnego przygotowania i dekarbonizacji wody o wydajności ponad Q=5300m3/h, realizowany z wykorzystaniem koagulacyjno-sedymentacyjnych i dekarbonizacyjnych reaktorów wielokomorowych oraz filtracji piaskowej,
- Stacja demineralizacji wody o wydajności Q=700m3/h, gdzie do procesu odsalania wody zastosowane zostaną m.in. procesy ultrafiltracji, odwróconej osmozy i elektrodejonizajcji.
- Stacja uzdatniania kondensatu - modernizacja i rozbudowa (SUK) z zastosowaniem technologii wymiany jonowej do wydajności Q=1200m3/h.
- Węzeł odwadniania osadów podekarbonizacyjnych i pokoagulacyjnych z wykorzystaniem pras komorowych.
o Spółce:
SEEN Technologie to firma innowacyjnych technologii, realizująca kompleksowo obiekty ochrony środowiska zarówno w Polsce, jak i za granicą. Spółka od 1990 roku prowadzi działalność specjalizując się w zakresie technologii uzdatniania wody, oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej zarówno dla przemysłu, energetyki, ciepłownictwa i innych branż jak i przedsiębiorstw komunalnych.
Spółka posiada strukturę organizacyjną umożliwiającą nadzór nad wszystkimi etapami procesu inwestycyjnego realizując obiekty „pod klucz" - od planowania inwestycji, tworzenia koncepcji, poprzez projektowanie, dostawę gotowych urządzeń technologicznych, kompleksową realizację, aż do eksploatacji. Posiadamy własne zespoły rozruchowe i serwisowe.
Jako generalny wykonawca realizuje obiekty „pod klucz” w zakresie ochrony środowiska - stacje oczyszczania, uzdatniania, zmiękczania i demineralizacji wody dla przemysłu energetycznego i ciepłowniczego oraz wydobywczego, petrochemicznego i rafineryjnego a także papierniczego, chemicznego i spożywczego. Wykorzystując szeroką gamę technologii i procesów jednostkowych począwszy od strącania i koagulacji, flotacji i sedymentacji, filtracji i sorpcji, poprzez wymianę jonową, technologie membranowe (MF, UF, NF, RO) i elektrodializę odwracalną (EDR) a na elektro dejonizacji kończąc uzdatniamy wodę (jak i ścieki) do wymagań klienta produkując wodę pitną, zmiękczoną oraz zdemineralizowaną potrzebną w wysokosprawnej energetyce czy tez ultra-czystą niezbędną w farmacji czy mikroelektronice.
SEEN jest generalnym wykonawcą największych w Polsce instalacji do demineralizacji wody w oparciu o technologie membranowe.
Projektuje i buduje stacje do odzysku i ponownego wykorzystania wody Water RE-USE pomagając inwestorom czynić ich zakłady bardziej przyjaznymi dla środowiska w dążeniu do gospodarki obiegu zamkniętego.
Buduje instalacje do odzysku ciepła z gazów spalinowych w instalacjach termicznej przeróbki odpadów, ciepłowniach, papierniach, i we wszystkich innych sektorach przemysłowych gdzie ciepło jest bezpowrotnie tracone i oddawane do atmosfery przez mniej sprawne piece i kotły grzewcze.
Realizuje także instalacje „pod klucz” w zakresie zagospodarowania ścieków i produktów ubocznych. Dostarcza i wdraża zaawansowane technologie i urządzenia do efektywnego oczyszczania ścieków wraz z zagospodarowywaniem osadów ściekowych, jak również do wykorzystania ciekłych produktów ubocznych powstających w przedsiębiorstwie. Ścieki traktuje nie jako problem, ale zasób, a układ technologiczny oczyszczania ścieków jako swoistą biorafinerię, realizującą filozofię redukcji śladów węglowego, wodnego i odzysku energii (produkcja biogazu, proces odzyskiwania wody oraz wytwarzanie nawozów o wysokiej zawartości azotu i fosforu). Umożliwia to nie tylko zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w oczyszczonych ściekach i spełnienie coraz bardziej zaostrzanych limitów prawnych w tym zakresie, ale również zapobiega i redukuje ilość wytwarzanych odpadów oraz zużycie energii.
Jest firmą, która dostosowuje swoje usługi i rozwiązania do konkretnych potrzeb naszych klientów i wyzwań danego obiektu.
Jesteśmy liderami m.in. w zakresie technologii beztlenowych (produkcja biogazu) i tlenowych, odzysku fosforu, deamonifikacji czy zawracania wody odzyskanej z oczyszczonych ścieków.
Uczestniczy w opracowaniu koncepcji i przeprowadzeniu badań oraz prób technologicznych oraz oferujemy pełen zakres usług serwisowych.
KONTAKT:
Jakub Paciorkowski
Specjalista ds. Marketingu i Komunikacji
SEEN Technologie Sp. z o.o.
tel. kom.: 693 332 554
e-mail: jakub.paciorkowski@seen.pl
Źródło informacji: SEEN Technologie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.12.2023, 09:00 |
Źródło informacji | SEEN Technologie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ