Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Elektrownia fotowoltaiczna o planowanej mocy zainstalowanej 57 MW, zlokalizowana w Királyegyháza, ma pozwolić na produkcję energii w ilosci 87 GWh rocznie. Greenvolt Power, odpowiedzialna za ten projekt, przewiduje zakończenie budowy do końca pierwszej połowy 2024 roku. Po oddaniu do użytku farmy fotowoltaicznej „Kira” wytworzona energia zostanie wprowadzona do węgierskiej sieci elektroenergetycznej.
Adrian Góralski, dyrektor ds. fuzji i przejęć oraz finansowania projektów w Greenvolt Power, podkreśla, że zespoły obu firm zgodnie współpracowały nad dostosowaniem produktu finansowania projektu do potrzeb obu stron, zbliżając się tym samym do ukończenia projektu „Kira”. Oczekuje się, że farma fotowoltaiczna będzie gotowa do użytku komercyjnego do końca pierwszego półrocza 2024 roku.
João Manso Neto, dyrektor generalny Grupy Greenvolt, zaznacza, że dzięki otrzymanemu finansowaniu firma jest gotowa szybko uruchomić kolejną farmę fotowoltaiczną na Węgrzech, co przyczyni się do generowania większej ilości zielonej energii.
Albert Hulshof, dyrektor ds. korporacji w UniCredit Bank Węgry, wyraził dumę z zaangażowania banku w projekty dotyczące energii odnawialnej i zrównoważonego rozwoju. UniCredit Bank Hungary wspiera transformację energetyczną na Węgrzech zgodnie z wytycznymi ESG Grupy UniCredit.
Grupa Greenvolt, specjalizująca się w rozwoju, budowie i eksploatacji wielkoskalowych elektrowni wiatrowych fotowoltaicznych, planuje osiągnąć 7,7 GW mocy w 15 krajach. Oczekuje się, że do końca bieżącego roku do budowy gotowe będą projekty o łącznej mocy 2,9 GW. UniCredit to bank handlowy o zasięgu europejskim, oferujący unikalne usługi we Włoszech, Niemczech oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Jego celem jest wspieranie postępu społeczności, dostarczanie usług najwyższej jakości wszystkim interesariuszom oraz uwalnianie potencjału klientów i pracowników w całej Europie.
Źródło informacji: Greenvolt Power
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.03.2024, 11:55 |
Źródło informacji | Greenvolt Power |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE