Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Crowder SA (www.crowdersa.pl) to polska spółka prowadzona przez dr. Grzegorza Mizerskiego i zespół doświadczonych ex-menedżerów z polskich instytucji finansowych. Uruchomiła i wprowadza na polski rynek platformę do inwestowania społecznościowego dłużnego (crowdleding) - Crowder.pro. Spółka oferuje też unikatowe finansowanie dla deweloperów z wykorzystaniem dźwigni finansowej i finansowania pasywnego w ramach autorskiego projektu www.95procent.pl. W grupie znajduje się platforma do tokenizacji aktywów - Crowdex.pro. Ambicją Crowder SA jest dogonienie estońskiej Estate Guru - jednego z liderów crowdlendingu w Europie, który posiada ponad 150 tys. inwestorów i został wyceniony na ponad 170 mln euro.
„Bardzo dziękuję za zaufanie nowym inwestorom. Wśród nich znalazł się np. Marek Zmysłowski - polski wizjoner biznesu, Piotr Baran, szef firmy deweloperskiej PCG z ponad 30-letnim doświadczeniem czy Rozsądni Bracia sp. z o.o., którą stworzyli bracia Robert, Michał i Piotr Kiereś, zajmujący się biznesem deweloperskim od ponad 20-lat” - dodaje Mizerski. „Nie mogę zagwarantować tak wysokiej stopy zwrotu, jaką osiągnęli inwestorzy seed z EstateGuru (szacujemy ją na ponad 850% średniorocznie), ale mogę zagwarantować, że zrobimy wszystko, aby zrealizować naszą strategię rynkową” - podkreśla dr Mizerski.
„Spółka pracuje nad wdrożeniem unikatowego modelu biznesowego, którego centralnym elementem jest finansowanie grupowe w szeroko pojęty rynek nieruchomości i wykorzystywanie siły drobnych inwestorów. Tak właśnie działa Crowder.pro, który jest w procesie pozyskiwania zezwolenia od KNF na kontynuowanie działalności zawieszonej 10 listopada 2023 roku” - dodaje Grzegorz Mizerski.
Polski rynek crowdlendingowy, na którym zamierza być liderem Crowder.pro, szacowany jest na kilkaset tysięcy aktywnych inwestorów i kilka mld złotych rocznie. Ale crowdlending to tylko jedna z nóg biznesowych: korzystając z posiadania unikatowego know-how Crowder SA planuje uruchomić zagraniczny REIT oraz własny wehikuł inwestycyjny w formie alternatywnej spółki inwestycyjnej (ASI).
„Jest to przemyślana strategia rynkowa, która wykorzystuje duży rynek nieruchomości, zmiany w prawie, efekty synergii kosztowej i produktowej w grupie oraz mechanizmy generowania marży przez deweloperów i siły >>dobrego długu<<” - podkreśla dr Mizerski. Będziemy w stanie organizować finansowanie wybranych projektów deweloperskich w formule 5%-95%, czyli wystarczy, że deweloper będzie miał udział własny na poziomie ok. 5% budżetu projektu. Resztę - dostarczy Crowder SA” - tłumaczy. „Dzięki takiemu finansowaniu deweloper będzie mógł realizować większą skalę inwestycji i osiągnąć wyższy wskaźnik efektywności kapitału własnego ROE, a nasi inwestorzy będą otrzymywać atrakcyjne stopy zwrotu - znacząco wyższe niż na lokacie bankowej” - dodaje Grzegorz Mizerski.
„Pracujemy nad koncepcją wystandaryzowanego produktu inwestycyjnego opartego o rynek nieruchomości - dla przeciętnego >>Kowalskiego<<. O kapitał inwestycyjny jesteśmy spokojni - twierdzi prezes Crowder SA.
Crowder SA to rynkowy innowator. Najnowszym projektem jest RentInvesto.app - aplikacja mobilna do inwestowania w nieruchomości, wykorzystująca technologię tokenizacji i blockchain.
„RentInvesto.app - to będzie rewolucja inwestowania w rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce i jedna z pierwszych tego typu aplikacji w Europie” - twierdzi dr Mizerski. „Z pozycji smartfona każdy łatwo będzie mógł zainwestować drobną kwotę, np. 500 zł, w grupowy zakup mieszkania w Krakowie, Pradze czy w Dublinie - bo mamy ambicje międzynarodowe - i czerpać proporcjonalne zyski z jego wynajmu. Wypłaty będą miesięczne. Dodatkowo inwestor otrzyma swoją część zysku wynikającą ze wzrostu wartości tego mieszkania w czasie - już po jego sprzedaży. Aplikacja jest w produkcji i pojawi się na rynku w II połowie roku najpierw w Polsce, a później wersji zagranicznej” - dodaje Grzegorz Mizerski.
Źródło informacji: Crowder SA
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.03.2024, 08:30 |
Źródło informacji | Crowder SA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ