Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowy prezes ORLENU tak dla pracowników koncernu, jak i całego sektora paliwowo-energetycznego, nie jest postacią anonimową - w latach 2010-2017 Ireneusz Fąfara, kierując spółką ORLEN Lietuva, skutecznie zrestrukturyzował i doprowadził do rentowności rafinerię w Możejkach.
Inauguracja kadencji w formie bezpośredniego zwrócenia się do współpracowników to nie forma autoprezentacji, lecz standard wypracowany przez największe, globalne marki, szczycące się dbałością o tzw. ład korporacyjny, do którego odniósł się w swoim piśmie nowo wybrany prezes.
„Przed nami czas wspólnej pracy nad stworzeniem ORLENU, który będzie europejskim liderem w zmieniającej się rzeczywistości energetycznej i gospodarczej. ORLENU, który będzie napędzał transformację energetyczną. ORLENU, który stanie się wzorcem w stosowaniu ładu korporacyjnego” – napisał Ireneusz Fąfara.
Działaniom zarządu pod kierownictwem nowego prezesa towarzyszyć będą „przewidywalność, wiarygodność i transparentność”, dzięki czemu ORLEN „ma znów stać się perłą polskiego rynku kapitałowego", wypracowującą wartość i zyski dla swoich akcjonariuszy.
Ireneusz Fąfara zadeklarował także otwartość na współpracę w rozbudowie potencjału spółki świadomej swojego miejsca i znaczenia w Polsce i na świecie, a jednocześnie troszczącej się o lokalne społeczności.
„Dla mnie to ważny dzień, bo podejmując się tego wyzwania, wracam do ORLENU, innego niż ten, który znałem. Wciąż jednak odnajduję w nim wiele ambicji, gotowości do sięgania po nieosiągalne i ducha do mierzenia wysoko” - napisał nowy prezes spółki.
W środę rada nadzorcza ORLENU zdecydowała również o powierzeniu Witoldowi Literackiemu obowiązków wiceprezesa ds. korporacyjnych oraz pełnienia funkcji pierwszego zastępcy prezesa spółki. Od 6 lutego tego roku był on p.o. prezesa ORLENU.
Ireneusz Fąfara i Witold Literacki pokierują firmą odgrywającą kluczową rolę we wzmacnianiu bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju i realizacji europejskich celów klimatycznych. Tylko do 2030 roku ORLEN przeznaczy łącznie 140 mld złotych na inwestycje m.in. w: energetykę odnawialną i gazową, niskoemisyjną produkcję rafineryjno-petrochemiczną, projekty wodorowe oraz zintegrowaną ofertę dla klientów indywidualnych. Spółka jest również aktywna na wielu zagranicznych rynkach, będąc czołowym koncernem paliwowo-energetycznym w naszej części Europy.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.04.2024, 13:19 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Prezes ING Banku Śląskiego: wyniki Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski nie są rewelacyjne PAP
„Wyniki pogarszały się przez okres ostatnich lat, teraz mamy do czynienia z pewną stabilizacją” - podkreślał prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz, podczas dyskusji na temat wyników Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski.- 22.11.2024, 11:45
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom