Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Numer jeden na czeskim rynku, Ecomail, pozyskało za ostatnich 10 lat działalności już tysiące klientów zwłaszcza wśród małych i średnich przedsiębiorstw, jednak korzystają z niej również takie firmy, jak Packeta, Alensa czy Grizly.
Chociaż angielska wersja aplikacji istnieje już od ponad 2 lat, po dokładnej analizie rynku firma zdecydowała się skupić swoje siły na Polsce, w której widzi duży potencjał.
„W ubiegłym roku całkowicie dostosowaliśmy narzędzie do potrzeb polskich przedsiębiorców i marketerów, wzmocniliśmy zespół o dwujęzycznych pracowników, którzy zajmują się polską klientelą i intensywnie nawiązujemy współpracę z polskimi partnerami. Obecnie pracujemy nad integracjami z najważniejszymi narzędziami w Polsce” – skomentował sytuację na nowym rynku Jan Tlapák, współzałożyciel i CEO Ecomail.
W konkurencji z innymi narzędziami Ecomail oferuje rozwiązanie przede wszystkim dla sklepów internetowych, wraz z zaawansowanymi integracjami. Oprócz standardowych możliwości posiada także możliwość tworzenia zaawansowanych automatyzacji, wykorzystanie AI do ulepszeń i modyfikacji tekstów w aplikacji, rozbudowane API a zarazem przejrzyste i proste w obsłudze środowisko do przygotowywania newsletterów.
„Do kluczowych zalet wyróżniających naszą aplikację na polskim rynku należy łatwość obsługi, przyjazny interfejs użytkownika całej aplikacji oraz bezpłatne wsparcie dla wszystkich klientów” – dodaje Jan Tlapák.
Rynek e-commerce w Polsce należy do najszybciej rozwijających się w Europie. W ubiegłym roku osiągnął wartość 22 miliardów dolarów a prognozy wskazują, że będzie on nadal rosnąć. Przewidywana wartość brutto tego rynku w 2027 roku to 47,6 miliarda dolarów. W roku 2024 może przekroczyć granicę 33 miliardów dolarów, co oznaczałoby roczny wzrost o ponad 11%.
Według raportu firmy Gemius, w 2022 roku 77% polskich użytkowników dokonywało zakupów online, co jest poniżej średniej europejskiej wynoszącej ponad 90%. W Polsce online sprzedaż prowadzi 3/4 wszystkich spółek, przy czym 80% z nich w ten sposób generuje mniej niż 10% swojego obrotu. Przewiduje się, że polski rynek e-handlu znacznie wzrośnie i do 2026 roku będzie stanowić jedną 20% całej sprzedaży detalicznej w Polsce.
Do najczęściej kupowanych towarów online należy odzież i akcesoria (79%), obuwie (66%) oraz kosmetyki i perfumy (65%). Jeśli chodzi o metody płatności, 70% Polaków preferuje szybki przelew przy użyciu usług płatniczych, takich jak PayU czy BlueMedia, płatność mobilną BLIK (58%), płatność kartą kredytową (43%) i przelew bankowy (40%).
Źródło informacji: Ecomail
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.06.2024, 14:27 |
Źródło informacji | Ecomail |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE