Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak co roku PKO Bieg Charytatywny ma charakter sztafety, w której biorą udział 5 - osobowe drużyny. Bieg odbywa się na stadionach, gdzie każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Start Biegu zaplanowano na godzinę 10:00.
Po biegu sztafetowym wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym uczestniczyć będą dzieci od 1 roku do 14 lat, na dystansach od 100 do 400 m.
Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma unikatową koszulkę i pamiątkowy medal.
Poza Białymstokiem, Białą Podlaską i Lublinem w tym samym czasie Bieg odbędzie się jeszcze w 9 innych miastach Polski: Gdańsku, Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Oleśnicy, Rudzie Śląskiej, Krakowie, Warszawie oraz Inowrocławiu.
W Białej Podlaskiej na uczestników Biegu czeka dodatkowa atrakcja. Można będzie spotkać znakomitą polską lekkoatletkę Angelikę Cichocką. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w biegach na 800 i 1500 metrów oraz biegach przełajowych. Ma 11 złotych i 5 srebrnych medali w biegach na stadionie oraz 4 złote, srebrny i brązowy w hali.
Paweł Korzeniowski, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, pięciokrotny olimpijczyk, którego specjalnością jest pływanie, będzie wspierał biegaczy w Lublinie.
W Białymstoku można z kolei będzie spotkać Kamilę Lićwinko, dwukrotną finalistkę igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro 2016 i Tokio 2020, halową mistrzynię świata, mistrzynię uniwersjady, brązową medalistkę mistrzostw świata, a do tego rekordzistkę Polski na otwartym stadionie w skoku wzwyż.
Całość opłat startowych oraz dobrowolne cegiełki wraz z darowizną Fundacji PKO Banku Polskiego przekazywane są cel charytatywny.
Jeśli ktoś nie może biegać, niech kibicuje. Nagrodzona zostanie najlepsza grupa kibicowska. Zwycięski zespół kibiców będzie mógł wskazać cel charytatywny, na jaki Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe.
Dotychczas odbyło się 7 edycji biegu, w których wzięło udział ponad 42 tys. uczestników, a Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 8 mln zł na wsparcie celu charytatywnego związanego z biegiem.
Zapisy trwają. Więcej: https://bankomania.pkobp.pl/bieg-charytatywny/
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.09.2024, 10:00 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ