Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W niedzielę 15 września obchodzimy Narodowy Dzień Sportu. To święto aktywnego stylu życia, które umiejętnie łączy aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Największym wydarzeniem obchodów jest piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, w którym czeka na Państwa specjalna strefa owoców i warzyw organizowana przez producentów. O godz. 13:30 rozpocznie się tam próba bicia rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób jedzących jabłka jednocześnie”.
„Zapraszamy miłośników jabłek, a szczególnie serdecznie sadowników z rodzinami. Przed nami okazja, by pokazać jaką radość sprawia jedzenie jabłek. Rekord to akcja całego naszego środowiska. Chcemy przypomnieć, że każdy powinien zjeść minimum jedno jabłko dziennie” - mówi dr Tomasz Lipa, sadownik, przewodniczący Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, członek jabłkowego Core Teamu.
- W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku - by pobić dotychczasowy rekord musi wziąć udział ponad 783 osób.
- Każdy z uczestników próby wejdzie przez dmuchaną bramę w kształcie połowy talerza i otrzyma indywidualny numer i jedno jabłko odmiany Gala, Golden Delicious lub Szampion.
- Próba bicia rekordu będzie trwała 5 min. Pierwszy kęs wszyscy zrobią na wyraźny znak sędziego.
- Końcowy wynik ustanowią tylko osoby, które zjedzą jabłko do końca. Ze względów formalnych, będzie trzeba okazać ogryzki.
- Zabawę umili muzyka, konkursy z nagrodami i helowe jabłka.
Kto weźmie udział w próbie bicia rekordu?
Do wspólnej zabawy sadownicy zapraszaj uczestniczące w wydarzeniu kluby, sekcje, związki sportowe popularyzujące sport dzieci i młodzieży. Zaproszenie pierwsi przyjęli judocy. Będą też młodzi karatecy, łyżwiarze i snowboardziści, piłkarze i hokeiści, a nawet wędkarze. Będą amatorzy owocowych degustacji i dmuchańców. Mistrzowie sportu i nasi paraolimpijczycy. Do zobaczenia na pikniku!
Rekord ma swoje wydarzenie na Facebooku.
Dobra forma zaczyna się w kuchni
Jabłko to naturalny towarzysz aktywności fizycznej. Lekka, zdrowa i wartościowa przekąska. Podczas pikniku sadownicy zapraszają, by poznać ten owoc lepiej i spróbować pysznej szarlotki. Będą pokazy kulinarne i warsztaty dla najmłodszych.
Wszystkie aktywności przypominać będą, że każdy powinien jeść minimum jedno jabłko dziennie. Nie raz przywoływane będzie „An apple a day keeps the doctor away” - przysłowie, które mówi o tym, że „jedzenie jabłek pozwala uniknąć wizyt u lekarza”.
Jedno jabłko dziennie - nowy projekt środowisk sadowniczych
Popularyzacja walorów jabłek połączyła sadowników. Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Związek Sadowników PR, Stowarzyszenie „Unia Owocowa” oraz Stowarzyszenie Sady Grójeckie.
Narodowy Dzień Sport - święto zdrowego stylu życia
Narodowy Dzień Sport to, obok centralnego eventu na Błoniach, kilkaset wydarzeń w całej Polsce. Kluby, sekcie i związki sportowe oferują tego dnia bezpłatne treningi i pokazy zapraszające do sportu. Wydarzenia są okazją by promować aktywność fizyczną połączoną ze zdrowym odżywianiem. Dla producentów to okazja, by popularyzować prosty fakt - warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy w każdym posiłku.
Organizatorzy zapraszają 15 września na Błoniach PGE Narodowego
Piknik na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się na powietrzu, na terenie między stacją PKP Warszawa Stadion i Aleją Zieleniecką. Wstęp jest bezpłatny.
Jakie atrakcje przygotowali producenci? Będzie szkoła mocy polskich warzyw, owocowo-warzywne igrzyska, pokazy kulinarne i sprawnościowe, degustacje i konkursy z nagrodami. Będą tańce, nauka poloneza i wspólny korowód. O godzinie 13:30 zapraszamy na rekord Polski - najwięcej osób zje wtedy jabłko jednocześnie. Taką przynajmniej nadzieję mają organizatorzy.
Strefa owoców i warzyw na błoniach PGE Narodowego współorganizowana jest przez 6 projektów promujących konsumpcje: Jedz Owoce i Warzywa, Ziemniaki czy kartofle, Apetyt na polskie, Moc Polskich Warzyw, Jedno jabłko dziennie oraz Czas na polskie superowoce!
Więcej o polskich jabłkach, o inicjatywie sadowników i o tym co przygotowali producenci w strefie owoców i warzyw w materiałach na stronie 1jabłko.pl.
#Fundusze Promocji
Publikacja powstała w ramach realizacji przez TRSK zadania „Jedno jabłko dziennie”.
Źródło informacji: Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.09.2024, 10:04 |
Źródło informacji | Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ