Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem prasowym o godzinie 10:00, podczas którego prezeska Fundacji Carbon Footprint - Agnieszka Rozwadowska podsumuje pięcioletni okres działalności Fundacji.
W programie Carbon Footprint Summit 2024 znajdzie się tradycyjnie konferencja naukowa, czyli autorskie prelekcje oraz interdyscyplinarne panele dyskusyjne poświęcone dekarbonizacji, których gośćmi będą: Zofia Piwowarek z Santander Bank Polska, Rafał Rudzki z Żabka Group, Dawid Zieliński z Columbus Energy, Ewa Całus z Urzędu Miasta Krakowa, Krzysztof Ławicki z AMS, prof. dr hab. inż. Marek Cała z AGH, Grzegorz Dukielski z Green Festival, Anna Potocka-Domin z Fundacji Kobiety Inspirują i Business Centre Club, Anna Piekarczyk z Radia Kraków, Aleksandra Rutkowska z banku Credit Agricole, Janusz Komurkiewicz z Fakro oraz Przemysław Białkowski z Polsat News i Zielonej Interii.
Równolegle zostanie zaprezentowany autorski projekt Strefa Gen Z[miany], w kooperacji Fundacji z Akademią Górniczo-Hutniczą, tj. włączanie środowiska akademickiego i studenckiego w dyskurs na temat dekarbonizacji. Gośćmi będzie osiem kół naukowych AGH, a także m.in. dr hab. inż. Paweł Bogacz i prof. dr hab. Barbara Tora.
W strefie Halo Carbon Studio powstanie przestrzeń medialna na debaty, indywidualne prelekcje zaproszonych ekspertów: Krzysztofa Ławickiego - AMS, Martyny Szpek i Dariusza Barana - Sustainability Leadership Academy, Janusza Komurkiewicza z Fakro, Damiana Różyckiego - Columbus Obrót, Grzegorza Dukielskiego - prezesa Fundacji Green Festival i Przemysława Śmiałkowskiego z Instytutu ESG, ale także wywiady i spotkania dziennikarzy z gośćmi wydarzenia.
O godzinie 15:00 rozpocznie się uroczystość wręczenia statuetek w piątej edycji konkursu Carbon Footprint Challenge Awards, w kategoriach m.in.: Promotor Nauki i Wiedzy, Eco Influencer Roku, Dziennikarz dla Klimatu, Wydarzenie dla Klimatu czy Eco Changer Roku. Galę poprowadzą Karolina Kowalska - dziennikarka Grupy RMF oraz Mikołaj Florczak z Carbon Footprint Foundation, przedstawiciel generacji Z.
O godzinie 17 odbędzie się wernisaż wystawy plakatu. Plakaton to autorska inicjatywa Admind Branding & Communications, maraton projektowania plakatu, w którym designerzy zmierzą się z tematyką przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Autor najlepszego plakatu otrzyma statuetkę Carbon Footprint Challenge Awards, a zwycięski plakat zawiśnie w całej Polsce na nośnikach digitalowych AMS, patrona Plakatonu.
Partnerami tegorocznej edycji Carbon Footprint Summit są m.in. Columbus Energy, Żabka Group, bank Credit Agricole, Fakro, AMS, Admind Branding & Communications. Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Krakowa, konsulaty Dani, Islandii i Finlandii, AGH, ESG institute i FOB. Patronami medialnymi są: Świat OZE, RMF FM, CSRInfo, Zielone Wiadomości, Ekologia.pl, Inżynieria Mineralna, Fundacja Kobiety Inspirują, Kobieta w Krakowie, Biznes & Ekologia oraz Teraz Środowisko.
Szczyt klimatyczny Carbon Footprint Summit jest organizowany przez krakowską fundację Carbon Footprint Foundation, która realizuje strategie dekarbonizacji oraz analizuje ślad węglowy produktów, usług, procesów i wydarzeń. Fundacja jest uprawniona do wydawania międzynarodowego certyfikatu Carbon Footprint Approved, udostępnia też autorski kalkulator śladu węglowego. W ramach celów statutowych Fundacja promuje edukację klimatyczną i ekologiczną, rozwijając projekty dla odpowiedzialnego biznesu. Jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Więcej szczegółów na stronie internetowej wydarzenia www.carbonfootprintsummit.com oraz https://plakaton.admindagency.com/.
Transmisję z Carbon Footprint Summit będzie można obejrzeć na kanale YouTube: https://www.youtube.com/live/VgrmiLIyTd4?si=DilQjVGVoHGpVXAf.
KONTAKT:
Agnieszka Tomasik-Świderska
koordynatorka ds. komunikacji
e-mail: a.tomasik@carbonfootprintfoundation.com
tel: 695 888 090
Źródło informacji: Carbon Footprint Foundation
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.10.2024, 15:50 |
Źródło informacji | Carbon Footprint Foundation |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Rozwój produktów lotniczych to maraton, a nie sprint
- 03.12.2024, 13:12
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Stowarzyszenie Polskiego Przemysłu Lotniczego
-
Image
Co znaczy być ekowrażliwym? Trwają zapisy do XVII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
Od czego zacząć budowanie ekowrażliwości i uważności na zachodzące w środowisku zmiany? Od edukacji najmłodszych. Badania mówią, że prawie 70% [1] uczniów uważa tematykę związaną ze zmianami klimatu za istotną, a 31% [2] z nich czerpie wiedzę o ekologii właśnie od nauczycieli. To wyraźnie pokazuje, jak ważne jest kontynuowanie edukacji proekologicznej i zaangażowanie najmłodszych w działania na rzecz ochrony planety.- 02.12.2024, 09:00
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Kubusiowi Przyjaciele Natury