Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W inspirującym międzypokoleniowym przedsięwzięciu projektanci wspólnie realizują niezwykłą kolekcję. Jej premiera odbędzie się 21 listopada w ramach pokazu specjalnego Gali Dyplomowej Instytutu Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, będącej częścią Łódź Young Fashion. Tegoroczna – ósma – edycja trzydniowego święta młodej mody, przebiega tym razem pod hasłem FASHION STORIES.
„Nasz nowy projekt zatytułowany >>Mistrz/Uczeń<< znakomicie się w to hasło wpisuje: wzajemna inspiracja i przepływ twórczej energii pozwolą snuć opowieść o źródłach kreacji w międzypokoleniowym procesie twórczym” – mówi Katarzyna Wróblewska, dyrektor artystyczna Łódź Young Fashion. „Dla młodego twórcy, bliska współpraca z uznanym, doświadczonym projektantem to także otwierająca drzwi do kariery trampolina do sukcesu w wymagającej i trudnej branży mody” – dodaje.
Natalia Jaroszewska od ponad dekady mieszka i pracuje na Cyprze, o czym chętnie rozpisują się media lifestylowe. Jednak moda w życiu projektantki nie zeszła na drugi plan. Jej projekty były prezentowane podczas pokazów mody w Londynie, Atenach, Paryżu, Wiedniu, Hawanie, a także w Polsce. Chętnie sięgają po nie gwiazdy, wśród których warto wspomnieć nazwiska takie jak Edyta Herbuś, Anna Czartoryska-Niemczycka, Joanna Racewicz, Kasia Sokołowska, Agata Załęcka czy Bogna Sworowska.
Do udziału w projekcie „Mistrz/Uczeń” projektantka zaprosiła Dominika Żyżę, studenta rekomendowanego przez łódzką Akademię Sztuk Pięknych, który zdążył już zwrócić na siebie uwagę ekspertów branży. Dzięki kolekcji „Nigdy o Tobie nie zapomnę” inspirowanej sztuką Władysława Hasiora znalazł się na liście „Vogue” najmłodszych polskich projektantów, którzy mogą zmienić modę na świecie.
Zainspirowana dotychczasową twórczością młodego projektanta, Natalia Jaroszewska zaproponowała, by stworzył obuwie i torby do nowej odzieżowej kolekcji jej autorstwa.
Od kilku miesięcy – w czerwcu projektanci spotkali się po raz pierwszy w łódzkiej ASP – kształtuje się wspólna wizja, w której doświadczenie i mistrzowski kunszt przeplatają się z nowatorską energią młodzieńczej wizji. Wspólnie zaakceptowane autorskie koncepcje Dominika urzeczywistniają się w pracowniach Akademii.
„Z łódzką ASP, gdzie studiowałam projektowanie mody, wiąże mnie wiele pięknych wspomnień. To było niezwykłe uczucie – powrócić tu po 20 latach, w zupełnie nowej roli” – mówi Natalia Jaroszewska. „Z Dominikiem natychmiast znaleźliśmy twórcze porozumienie. Już podczas wstępnych rozmów zachwyciły mnie jego projekty z pracowni obuwia, kreatywne podejście i precyzja wykonania. Pomysł stworzenia równoległej kolekcji butów do mojej bieżącej kolekcji był wprost idealny. Analizowaliśmy trendy, paletę kolorystyczną i dobór materiałów, krok po kroku podczas każdego ze spotkań rozumieliśmy się coraz lepiej. Moja marka opiera się na zrównoważonej produkcji, z kolei dla Dominika ważna jest idea upcyclingu, dlatego do stworzenia jego kolekcji obuwia wykorzystaliśmy materiały z moich poprzednich kolekcji, oraz podeszwy vintage, którym dał nowe życie – aby stworzyć inspirującą, wspólną historię. Ja z kolei podjęłam decyzję, żeby podczas pokazu do kolekcji bieżącej wpleść cytaty z moich poprzednich kolekcji jako dowód, że spójna artystyczna wizja jest ponadczasowa, a moda nie powinna żyć tylko jeden sezon” – podkreśla.
Efekt współpracy podziwiać będzie można 21 listopada 2024 roku podczas zrealizowanego ze światowym rozmachem pokazu specjalnego Gali Dyplomowej Instytutu Ubioru ASP.
Organizatorami Łódź Young Fashion oraz konkursu Złota Nitka są Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu, partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Łódź, a partnerem – Łódzkie Centrum Wydarzeń.
Szczegóły: www.lodzyoungfashion.com
Źródło informacji: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.11.2024, 11:47 |
Źródło informacji | Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce