Pobierz materiał i Publikuj za darmo
• Rejsy na najdalej wysuniętą na południe wyspę w Europie będą realizowane 4 razy w tygodniu, a inauguracyjny rejs zaplanowany jest na 16 kwietnia 2025 r.
• Malta łączy w sobie tysiące lat historii, zapierające dech w piersiach krajobrazy i doskonałą pogodę przez większą część roku.
• Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, bogatej ofercie wydarzeń kulturalnych i wyjątkowej atmosferze, kierunek będzie idealną propozycją zarówno na weekendowy wyjazd, jak i dłuższe wakacje.
Od 16 kwietnia 2025 r. Polskie Linie Lotnicze LOT będą wykonywały rozkładowe rejsy na Maltę 4 razy w tygodniu – we wtorki, środy, soboty i niedziele. We wtorki i soboty rejs o numerze LO673 będzie startował z Warszawy o 14:05 i lądował na Malcie o 16:05. W rejs powrotny o numerze LO674 samoloty PLL LOT wyruszą o 16:55, a w Warszawie wylądują o 20:50. W środy i niedziele rejs LO671 wystartuje o godzinie 8:20 i wyląduje na Malcie o 10:20, natomiast w drogę powrotną rejs LO672 wyruszy o 11:10 i dotrze do Warszawy o 15:05 (czasy lokalne). Połączenie będzie wykonywane przez cały rok, samolotami typu Boeing 737.
„Dzięki nowemu połączeniu Polskich Linii Lotniczych LOT, nasi pasażerowie w zaledwie 3 godziny będą mogli przenieść się na słoneczną Maltę i w pełni cieszyć się jej urokami. Malownicze położenie, klimat subtropikalny oraz bogactwo śladów historii, czynią tę najdalej wysuniętą na południe europejską wyspę, atrakcyjnym kierunkiem przez cały rok. Zapraszam na nasze gościnne pokłady spragnionych słońca i relaksu podróżników z Polski, a także mieszkańców Malty, którzy dzięki temu połączeniu zyskają dostęp do bogatej siatki PLL LOT” - mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.
Otwieranie nowych połączeń jest możliwe m. in. dzięki doskonałej współpracy Polskich Linii Lotniczych LOT z lokalnymi organizacjami turystycznymi.
„Z zadowoleniem przyjmujemy ogłoszenie przez PLL LOT uruchomienie połączenia między Maltą a Warszawą, będące kolejnym, ważnym krokiem w dążeniu Malty do dywersyfikacji połączeń lotniczych i rynków, z którymi współpracuje. Nowa trasa LOT-u otwiera Maltę na możliwość zwiedzania Polski, ale także umożliwia dostęp do atrakcyjnych kierunków długodystansowych, dostępnych w międzynarodowej siatce połączeń LOT-u” - mówi Carlo Micallef, dyrektor generalny Malta Tourism Authority.
Międzynarodowy Port Lotniczy Malta, który będzie obsługiwał połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT, jest położony zaledwie 5,6 km od Valetty, stolicy kraju.
„Międzynarodowy Port Lotniczy Malta ma przyjemność powitać Polskie Linie Lotnicze LOT, które uruchomią pierwsze bezpośrednie loty między Maltą a Warszawą. Polska jest jednym z naszych najpopularniejszych rynków, a nowa trasa jeszcze bardziej wzmocni więzi między naszymi dwoma krajami. Dzięki temu, że Warszawa jest ważnym węzłem komunikacyjnym, połączenie to zapewni naszym pasażerom możliwość podróżowania również do miejsc poza Polską. Z niecierpliwością czekamy na ścisłą współpracę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT” - mówi Alan Borg, dyrektor generalny Międzynarodowego Portu Lotniczego Malta.
Malta, będąca główną wyspą archipelagu Wysp Maltańskich, jest 10. najmniejszym krajem świata pod względem powierzchni, zajmując 316 km2. Do archipelagu wchodzą także wyspy Gozo, Comino oraz szereg wysepek i skał wystających z morza. Krajobraz Malty to zarówno piękne naturalne krajobrazy, skaliste wybrzeża i rozciągający się błękit Morza Śródziemnego, tworzące wspaniałą scenerię do wypoczynku, jak i bogactwo zabytków architektury oraz śladów historii. Kraj ten stanowi unikalne połączenie kultur włoskiej, brytyjskiej, francuskiej i arabskiej.
Od starożytnych megalitycznych świątyń starszych niż egipskie piramidy, przez rycerskie dziedzictwo Zakonu Maltańskiego, aż po barokowe zabytki Valletty i Mdiny – każdy zakątek opowiada swoją fascynującą historię. Sama stolica Malty, Valetta, ma ok. 320 zabytków i jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najpopularniejszymi atrakcjami Valetty są m.in. pochodząca z XVI w. Katedra Św. Jana Chrzciciela z Oratorium, w którym można podziwiać obrazy Caravaggio, Pałace Wielkich Mistrzów oraz Casa Rocca Piccola, Narodowe Muzeum Archeologiczne, czy Wyższe Ogrody Barrakka.
Na Wyspach Maltańskich słońce świeci około 300 dni w roku a średnia roczna temperatura wynosi 23 stopnie. Miłośnicy przyrody i aktywnego wypoczynku znajdą tu krystalicznie czyste wody idealne do nurkowania i snorkelowania, malownicze klify, a także rajskie plaże, takie jak Blue Lagoon na wyspie Comino.
Wyjazd na Maltę to gwarancja niezapomnianych wrażeń, które łączą relaks, kulturę i przygodę w jednym miejscu. Bilety z Warszawy na Maltę są już dostępne na lot.com, w LOT Contact Center, w biurach LOT Travel oraz kanałach sprzedaży agencyjnej.
Link do pobrania zdjęć: Galeria zdjęć
Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 11. najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Źródło informacji: PLL LOT
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.11.2024, 13:03 |
Źródło informacji | PLL LOT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Rzecznik Praw Pacjenta: dobre praktyki wzmacniają bezpieczeństwo pacjentów PAP
Wdrażanie dobrych praktyk w przychodniach i szpitalach usprawnia funkcjonowanie tych placówek i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u pacjentów oraz komfort pracy medyków - uważa Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, i zachęca placówki medyczne do tworzenia i wdrażania kolejnych tego typu rozwiązań.- 21.01.2025, 10:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom