Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Katarzyna przechodzi z Deloitte Legal i jest cenioną prawniczką z ponad 16-letnim doświadczeniem w doradztwie dla instytucji finansowych, funduszy private equity oraz podmiotów korporacyjnych. Specjalizuje się w transakcjach finansowania zawieranych w różnych sektorach i kontekstach transakcyjnych, w tym przy kredytach bilateralnych i konsorcjalnych, finansowaniu projektów, finansowaniu strukturyzowanym, finansowaniu przejęć i finansowaniu korporacyjnym, a także przy kredytach typu margin lending oraz finansowaniu PTO.
Wraz z nią do zespołu dołączy Anna Tomaszewska jako Senior Associate, wnosząc swoje doświadczenie w zakresie zabezpieczeń transakcyjnych, finansowania projektowego i doradztwa korporacyjnego. Anna specjalizuje się w przygotowaniu, weryfikacji i negocjowaniu pełnej dokumentacji zabezpieczenia transakcji, co obejmuje umowy zastawnicze, przelewy na zabezpieczenie, podporządkowania oraz oświadczenia o ustanowieniu hipoteki.
Rozbudowa praktyki finansowania jest odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów kancelarii, którzy szukają nie tylko wsparcia prawnego, ale także strategicznego partnera w przewidywaniu i zarządzaniu ryzykiem na niestabilnych rynkach. Dołączenie Katarzyny Jakubiak i Anny Tomaszewskiej następuje po nominacji Jana Stylińskiego na stanowisko Of Counsel w Polsce, co dodatkowo podkreśla strategiczną inwestycję kancelarii w rozwój kompetencji w sektorze finansowym.
„Doświadczenie Katarzyny oraz Anny w szeroko zakrojonych transakcjach finansowych w połączeniu z ekspertyzą Jana Stylińskiego w złożonych projektach infrastrukturalnych oraz strategicznym doradztwie przy projektach PPP, kontraktacji i wyborze partnerów dla dużych inwestycji, tworzą silną bazę do dalszego umacniania pozycji kancelarii DLA Piper jako lidera w dziedzinie prawa finansowego, oferującego klientom doradztwo nie tylko prawne, ale i strategiczne. W imieniu całego zespołu DLA Piper, serdecznie witamy Katarzynę i Annę w naszych szeregach. Życzymy im wielu sukcesów, inspirujących projektów oraz owocnej współpracy” - podkreśla Jacek Giziński, partner współzarządzający kancelarią DLA Piper w Polsce.
„Obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie ze strony klientów zainteresowanych rynkami Europy Środkowo-Wschodniej. Wraz z nominacją Katarzyny i Anny zyskujemy dwie wysoce doświadczone prawniczki, które przyniosą ogromne korzyści szerokiemu gronu interesariuszy z różnych sektorów, a także naszym międzynarodowym zespołom” - skomentował Colin Wilson, współzarządzający globalną praktyką finansowania DLA Piper.
„Ekspertyza Katarzyny w finansowaniu projektów, finansowaniu zrównoważonym, czy wykupach lewarowanych idealnie uzupełnia nasze kompetencje, pozwalając oferować klientom jeszcze szersze wsparcie w najbardziej wymagających projektach. Wraz z Anną wniosą do naszego zespołu nie tylko imponujące doświadczenie w realizacji skomplikowanych transakcji finansowych, ale również unikatową wiedzę rynkową pozwalającą budować trwałe relacje z klientami” - dodał Mariusz Hyla, partner kierujący praktyką finansowania DLA Piper w Polsce.
„W mojej dotychczasowej praktyce miałam okazję kierować złożonymi transakcjami finansowymi, takimi jak finansowanie rozbudowy terminala kontenerowego DCT Gdańsk czy projektu Polimery Police, które były pionierskimi przedsięwzięciami na polskim rynku. Doświadczenia te ugruntowały moją wiedzę o kluczowych aspektach finansowania projektowego i strukturyzowanego. W DLA Piper moim celem będzie rozwijanie innowacyjnych rozwiązań finansowych, które nie tylko odpowiedzą na bieżące potrzeby naszych klientów, ale również przyczynią się do ich długoterminowego sukcesu w coraz bardziej zrównoważonym i regulowanym świecie finansów” - podsumowała Katarzyna Jakubiak.
Źródło informacji: Kancelaria DLA Piper
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.12.2024, 09:00 |
Źródło informacji | Kancelaria DLA Piper |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prezes zarządu Związku Banków Polskich: obserwujemy rekordową dynamikę liczby zawieranych ugód frankowych PAP
„Kierunek ugodowy jest przez nas absolutnie preferowany, o czym mówią też wszystkie organy i instytucje bezpieczeństwa czy nadzoru finansowego, ale również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Toczą się prace w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie dodatkowego uatrakcyjnienia tych ugód, by to one, a nie procesy sądowe, stały się podstawowym źródłem rozwiązania problemu” - mówi dr Tadeusz Białek, prezes zarządu Związku Banków Polskich.- 20.01.2025, 10:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom