Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SHENZHEN (Chiny), 2 lipca 2025 r. - /PRNewswire/ - Firma SINEXCEL (300693.SZ), światowy pionier w dziedzinie modułowych rozwiązań do magazynowania energii, ładowania pojazdów elektrycznych i zarządzania jakością energii, odegrała kluczową rolę w opracowaniu dwóch nowo opublikowanych norm technicznych dotyczących systemów magazynowania energii, służących do tworzenia sieci energetycznych, czyniąc tym samym znaczący krok w kierunku standaryzacji i systematycznego rozwoju tej technologii w Chinach.
Pod kierownictwem Biura Zasilania Energetycznego w Shenzhen opracowano normy - T/SPSTS 035-2024: Specyfikacja techniczna elektrochemicznych systemów magazynowania energii tworzących sieć oraz T/SPSTS 036-2024: Wytyczne dotyczące technologii rozruchu awaryjnego elektrochemicznych systemów magazynowania energii tworzących sieć. Opracowano je wspólnie z firmą SINEXCEL oraz partnerami akademickimi, takimi jak Międzynarodowa Szkoła Wyższa Tsinghua w Shenzhen i Instytut Technologii w Harbinie (Shenzhen).
Pierwsza norma dostarcza wyczerpujących informacji na temat wydajności i funkcjonalności systemów i urządzeń magazynujących energię, które tworzą sieć energetyczną, oferując jasne wytyczne techniczne dotyczące planowania i wdrażania w najważniejszych obszarach miejskich takich jak Shenzhen. Druga natomiast przedstawia zasady i procedury operacyjne dotyczące odbudowy zasilania systemu elektroenergetycznego, wspierających przywrócenie działania systemu podczas awarii na skalę masową lub awarii sieci.
Normy te, wraz z wcześniejszym wdrożeniem przez firmę SINEXCEL pierwszego na świecie systemu magazynowania energii tworzącego sieć energetyczną w centrum logistycznym położonym na niedużej wysokości, stanowią przełomowe osiągnięcia w ramach kluczowego projektu badawczo-rozwojowego prowincji Guangdong, zatytułowanego „Badania nad podstawowymi technologiami i oprzyrządowaniem falowników służących do magazynowania energii, tworzących sieć energetyczną”. Razem stanowią one autorytatywne źródło informacji o całym cyklu życia systemów magazynowania energii tworzących sieć - od projektowania i produkcji po integrację z siecią i eksploatację.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu, firma SINEXCEL opracowała kompleksową ofertę rozwiązań w zakresie magazynowania energii w sieciach wysokiego napięcia, obejmującą podstawowe technologie, takie jak algorytmy sterowania, topologie falowników dużej mocy, wsparcie dla tworzenia sieci, stabilność pracy podczas zakłóceń, koordynację wieloelementową oraz optymalizację jakości energii. Rozwiązania te, sprawdzone w warunkach zarówno dobrych, jak i niekorzystnych oraz poza siecią, dostarczyły niezbędnych praktycznych informacji do opracowania nowych norm.
Aktywna rola spółki SINEXCEL w kształtowaniu tych standardów odzwierciedla jej wieloletnie zaangażowanie w innowacje i utrzymywanie pozycji lidera w dziedzinie technologii magazynowania energii służącej do tworzenia sieci energetycznych. W przyszłości planowane są dalsze działania w zakresie współpracy badawczo-rozwojowej, przyspieszenie wdrażania rozwiązań w przemyśle oraz dostarczanie rozwiązań spełniających - a nawet przewyższających - światowe standardy, wspierających bardziej elastyczną i zrównoważoną gospodarkę energetyczną w przyszłości.
SINEXCEL
Firma SINEXCEL powstała w 2007 r. i obecnie jest jednym z pionierów rynku systemów ładowania pojazdów elektrycznych, magazynów energii i zapewniania rozwiązań umożliwiających dostęp do wysokiej jakości energii. Na swoim koncie ma wdrożenie systemów magazynowania energii o łącznej mocy 12 GW, 140 tys. ładowarek do pojazdów elektrycznych oraz blisko 20 mln amperów aktywnych filtrów harmonijnych. SINEXCEL współpracuje z liderami branżowymi, takimi jak EVE Energy i Schneider Electric, na rzecz wolności energetycznej.
Źródło: SINEXCEL
Kontakt:
e-mail: melody_yu@sinexcel.com
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 02.07.2025, 16:14 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |