Pobierz materiał i Publikuj za darmo
HEUTHES zapowiada również wcześniejsze zakończenie prac nad modyfikacją wyświetlania okien modalnych w modułach systemu ISOF. Zmiany w tym zakresie są wgrywane na bieżąco wraz z kolejnymi wersjami. Przyspieszenie prac w tym zakresie spowodowało, że firma rezygnuje z pośredniej wersji 16.0.3, która zostanie zastąpiona finalną, gruntownie przebudowaną wersją 17.0 systemu przewidywaną pod koniec marca 2015 roku.
Kolejną nowością opracowaną w 2015 roku przez HEUTHES jest przystosowanie technologii HDB NG 4 do technologii Docker (www.docker.com), która pozwala na nowy model zarządzania aplikacjami chmurowymi. Dzięki Dockerowi dystrybucja aplikacji może odbywać się w pojedynczym kontenerze, zawierającym kompletne środowisko niezbędne do uruchomienia oprogramowania. Producent systemu ma tym samym możliwość przetestowania tworzonych aplikacji w takim układzie, jaki będzie dostępny na docelowym serwerze klienta. Zabezpiecza to przed żmudnym dopasowywaniem środowiska na serwerze odbiorcy aplikacji. Docker jest związany z linuksową technologią LXC, która umożliwia łatwe skonfigurowanie w linuksowym środowisku kilku wirtualizacji linuksowych. W zamian za to ograniczenie nie traci się na wydajności, która jest zbliżona do natywnej, a uzyskuje się ochronę i wzajemną izolację aplikacji.
W ramach dopasowania HDB NG 4 do Dockera zmodyfikowano konfigurację serwera HDB i zmieniono zabezpieczenia mechanizmu zapytań wewnętrznych. Obecnie serwer HDB przystosowany do Dockera jest poddawany intensywnym testom wydajnościowym polegającym na masowym, wielowątkowym wystawianiu różnych dokumentów. Pierwsze wdrożenie pilotowe pokazało znaczący wzrost wydajności nowej architektury systemów HEUTHES.
Więcej informacji na stronie: www.isof.pl.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.03.2015, 10:54 |
Źródło informacji | HEUTHES Sp. z o.o |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |