Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Europarlament zagłosuje ws. aktualizacji prawodawstwa farmaceutycznego UE

22.11.2021, 09:48aktualizacja: 22.11.2021, 10:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2017 - Source : EP
© European Union 2017 - Source : EP
Parlament Europejski przedstawi propozycje dotyczące rozwiązania problemu niedoboru leków, poprawy dostępu pacjentów do leczenia oraz zwiększenia przejrzystości cen.

Projekt sprawozdania przyjęty przez parlamentarną Komisję Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) będzie przedmiotem debaty plenarnej w poniedziałek wieczorem, a we wtorek europosłowie będą głosować nad tymi propozycjami. Sprawozdanie jest wkładem europarlamentu w plan Komisji Europejskiej dotyczący aktualizacji prawodawstwa farmaceutycznego UE w 2022 roku.

Główne zalecenia zawarte w projekcie sprawozdania obejmują: zajęcie się pierwotnymi przyczynami niedoborów leków, zapewnienie pacjentom dostępu do bezpiecznych, przystępnych cenowo i skutecznych terapii farmaceutycznych, a także zwiększenie przejrzystości cen i publicznego finansowania badań i rozwoju oraz wzmocnienie niezależności UE w zakresie produkcji i dostaw.

W listopadzie ub. roku Komisja Europejska przyjęła strategię farmaceutyczną dla Europy, będącą ważną inicjatywą w ramach Europejskiej Unii Zdrowotnej. Jej celem jest nadanie polityce farmaceutycznej UE długoterminowej wizji: zapewnienie jej odporności na kryzys i zrównoważonego charakteru oraz wzmocnienie pozycji UE jako światowego lidera, przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentom dostępu do leków po przystępnych cenach.

Źródło informacji: EuroPAP News
 

 

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.11.2021, 09:48
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ