Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Forum Mieszkaniowe 2024 - systemowe rozwiązania odpowiedzią na kryzys

12.04.2024, 10:18aktualizacja: 12.04.2024, 11:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Godne i dostępne mieszkalnictwo bez granic" to hasło Forum Mieszkaniowego 2024, które odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia br. Jego organizatorem jest Fundacja Habitat for Humanity Poland. W tym roku Forum jest częścią Europejskiego Forum Mieszkaniowego (europehousingforum.eu).

Uczestnicy tegorocznego Forum będą mieli okazję poruszyć szereg istotnych kwestii związanych z mieszkalnictwem, włączając w to: Społeczne Agencje Najmu, poprawę efektywności energetycznej, innowacyjne strategie i narzędzia finansowania, a także tematykę odbudowy Ukrainy po zakończeniu wojny. Skoncentrują się również na potrzebach mieszkaniowych konkretnych grup społecznych.

„Problemy mieszkaniowe są coraz bardziej palącym wyzwaniem w Polsce. Kryzys mieszkaniowy towarzyszy nam od lat, ale w ostatnim czasie stał się on powszechnie odczuwalny - wzrost czynszów, ograniczony dostęp do kredytów hipotecznych, rosnące stopy procentowe oraz wysokie koszty energii i ogrzewania dotykają coraz większej liczby osób. Forum Mieszkaniowe jest doskonałą platformę do dyskusji nad tymi kwestiami oraz poszukiwania skutecznych rozwiązań” - podkreśla Magdalena Dul-Komosińska, National Director Habitat for Humanity Poland.

Jak zaznaczyła Aleksandra Krugły, p.o. dyrektorki ds. rzecznictwa fundacji Habitat for Humanity Poland, Fundacja Habitat for Humanity Poland od lat nie tylko aktywnie wspiera osoby zmagające się z trudnościami mieszkaniowymi, ale także aktywnie pracuje nad rozwojem rozwiązań systemowych mających na celu poprawę sytuacji mieszkaniowej. „Ostatnie wydarzenia, takie jak wojna w Ukrainie oraz kryzys energetyczny, wyraźnie pokazały skalę wyzwań związanych z mieszkalnictwem” - powiedziała.

Partnerami tegorocznego Forum są: UNHCR, Agenda ONZ ds. Uchodźców oraz Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Fundacja Habitat for Humanity Poland od ponad 30 lat działa na rzecz ograniczenia ubóstwa mieszkaniowego w Polsce. Zajmuje się zwiększaniem świadomości społecznej na temat sytuacji mieszkaniowej w Polsce oraz działaniami na rzecz poprawy polityki mieszkaniowej. Szacuje się, że w ciągu ostatnich pięciu lat z inicjatyw rzecznictwa publicznego oraz zgłaszanych przez Fundację poprawek do przygotowywanych przepisów dotyczących mieszkalnictwa, skorzystało aż 690 tys. osób.

https://habitat.pl/fm2024/

KONTAKT:

Artur Jaworski

e-mail: ajaworski@habitat.pl

tel. 697 979 900

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.04.2024, 10:18
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ