Pobierz materiał i Publikuj za darmo
www.TopUniversities.com/rankings2014#QSWUR (http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2014#QSWUR)
Globalny nacisk na realizację silnie oddziałujących badań z dziedziny nauki i technologii jest kluczowym czynnikiem wpływającym na kolejność miejsc zajmowanych przez poszczególne instytucje w opracowywanych przez QS Światowych Rankingach Uniwersytetów.
http://photos.prnewswire.com/prnh/20140915/705973
Już od trzech lat ranking otwiera Massachusetts Institute of Technology, który zanotował wzrost liczby cytowań o 14% na wydział w skali roku. Także Imperial College zarejestrował 14-procentowy wzrost w tym zakresie, dla uczelni Cambridge i Harvard natomiast wartości te wynosiły odpowiednio 11% i 2%. Przeciętny wzrost w tym aspekcie pośród uczelni składających się na pierwszą dziesiątkę wynosił 7%. Caltech pozostaje na szczycie światowych uczelni w odniesieniu do liczby cytowań wyników jego dziedzin badawczych.
Wszystkie znajdujące się w pierwszej dziesiątce instytucje osiągnęły poziom doskonałości w odniesieniu do reputacji akademickiej, estymy wśród pracodawców, współczynnika ilości studentów na poszczególnych wydziałach czy wskaźników dotyczących studentów i wydziałów międzynarodowych. Wielkość liczby cytowań prowadzonych w Imperial College wyników badań naukowych na dział sprawiła, że uczelnia ta zarejestrowała największy skok w rankingu przedstawionej dziesiątki, wyprzedzając Harvard, UCL i Oxford i osiągając łącznie z University of Cambridge drugie miejsce na świecie.
Czołowa dziesiątka w skali globalnej
2014
2013
Instytucja
Kraj
1
1
Massachusetts Institute of Technology (MIT)
USA
2=
3
University of Cambridge
UK
2=
5
Imperial College London
UK
4
2
Harvard University
USA
5=
6
University of Oxford
UK
5=
4
UCL (University College London)
UK
7
7
Stanford University
USA
8
10
California Institute of Technology (CALTECH)
USA
9
10
Princeton University
USA
10
8
Yale University
USA
© QS Quacquarelli Symonds 2004-2014 www.TopUniversities.com/rankings2014
© QS Quacquarelli Symonds 2004-2014 http://www.TopUniversities.com/rankings2014
Uczelnie wchodzące w skład pierwszej dwusetki zlokalizowane są w 31 krajach, w zdecydowanej większości są uczelnie ze Stanów Zjednoczonych (51), następnie z Wielkiej Brytanii (29), Niemiec (13), Holandii (11), Kanady (10), Japonii (10) i Australii (8).
Dziesięć instytucji, które najszybciej pną się w rankingach uczelni od 2009 roku to: MIT, Sungkyunkwan University (Korea), EPFL (Szwajcaria), Stanford, LMU München, Nanyang Technological University (Singapur), Korea University, Zhejiang University (Chiny), Queen Mary, University of London oraz ETH Zurich. Osiem z tych instytucji kładzie głównie nacisk na dziedziny nauki i technologii.
"W wyniku recesji, źródła finansowania pochodzące zarówno od rządów krajów, jak i sektora prywatnego kładą większy nacisk na silnie oddziałujące badania z zakresu nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Wiele z tych badań przeprowadzanych jest w instytucjach specjalistycznych - mówi kierownik badań QS, Ben Sowter. - Instytucje skoncentrowane na technologiach w coraz większym stopniu stają się punktem skupienia ciężkości światowych dążeń do opracowywania innowacyjnych rozwiązań. Wobec stopniowego ograniczania budżetów badawczych gromadzonych ze środków publicznych, instytucje wydają się obecnie nastawione na prowadzenie potencjalnie lukratywnych badań w dziedzinach nauki, techniki i medycyny w stopniu większym, niż kiedykolwiek przedtem".
Od dekady rankingi opracowywane przez organizację QS przybliżają tendencje występujące w ciągłej ewolucji szkolnictwa wyższego, stanowiąc źródło informacji dla praktyków oraz studentów, którym rankingi te mają służyć.
Źródło: QS Quacquarelli Symonds
Kontakt z mediami:
Simona Bizzozero
tel. +44(0)7880-620-856
e-mail: simona@qs.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.09.2014, 17:44 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |