Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSW informuje:
W dwóch pierwszych miesiącach obowiązywania nowego wzoru dowodu osobistego spersonalizowano prawie 740 tysięcy dokumentów. Tylko w marcu, Centrum Personalizacji Dokumentów MSW, spersonalizowało ponad 380 tysięcy dokumentów, a w kwietniu ponad 358 tysięcy.
Od 1 marca obowiązuje nowy wzór dowodu osobistego, który nie zawiera już informacji o miejscu zameldowania, kolorze oczu, wzroście, nie ma też skanu podpisu posiadacza dokumentu. Przez pierwsze dwa miesiące obowiązywania nowego wzoru dokumentu, spersonalizowano w sumie 739 629 nowych dowodów osobistych. W marcu spersonalizowano 380 897 dokumentów, a w kwietniu - 358 732. Warto również dodać, że jeszcze w marcu Centrum Personalizacji Dokumentów MSW spersonalizowało ponad 58 tysięcy dowodów osobistych starego wzoru.
Przypomnijmy, że dowód osobisty możemy wyrobić w najbliższym urzędzie gminy, niezależnie od meldunku. Wcześniej mogliśmy to zrobić tylko w urzędzie właściwym dla naszego miejsca zameldowania. Nasz nowy dokument odbierzemy w tym samym urzędzie, w którym złożyliśmy wniosek.
Dodatkowo na stronie www.obywatel.gov.pl możemy on-line sprawdzić czy nasz dokument jest gotowy do odbioru. W zakładce „Dowody osobiste” została uruchomiona
e-usługa, pozwalająca sprawdzić, czy dokument został już przygotowany przez urzędników. Wystarczy wpisać numer zawarty na potwierdzeniu złożenia wniosku, który wcześniej otrzymaliśmy w urzędzie, a odpowiedź pojawi się na ekranie. Usługa jest bezpłatna i nie wymaga dodatkowego logowania.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ kfk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.05.2015, 12:00 |
Źródło informacji | MSW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |