Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Olimpiada to mądra promocja zawodu położnej, przed którym nowe wyzwania, m.in. samodzielne prowadzenie ciąży fizjologicznej, edukacja przedporodowa, sprawowanie kompleksowej opieki nad rodzącą, matką i noworodkiem czy wsparcie w okresie laktacji. Dziś podstawowe znaczenie mają nie tylko profesjonalne działania, ale też komunikacja interpersonalna, umiejętność wsparcia medycznego i psychologicznego oraz uwzględnienie podczas sprawowanej opieki potrzeb kobiet. Wejście na rynek pracy położnych przyszłości - dobrze wykształconych, nowoczesnych i kompetentnych położnych z pewnością wzmocni prestiż zawodowy naszej profesji" - ocenia Leokadia Jędrzejewska, konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, członek komisji egzaminacyjnej konkursu.
Zdaniem studentek konkurs daje możliwość anonimowego sprawdzenia swoich sił w skali ogólnokrajowej: testy będą kodowane, a upublicznione tylko nazwiska laureatów. "Mnie do wzięcia udziału zmobilizowała chęć zweryfikowania poziomu swojej wiedzy przed zbliżającym się egzaminem zawodowym oraz nagrody: przede wszystkim prestiżowy, miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie" - tłumaczy Iwona Radwańska z Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, która jako jedna z pierwszych zgłosiła chęć udziału w olimpiadzie.
Konkurs skierowany jest do słuchaczy III roku studiów I stopnia kierunku położnictwa i ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap będzie miał formę testu (27 marca br.), drugi (do którego zaproszeni zostaną zdobywcy największej ilości punktów ze swojej uczelni) - składać się będzie z części teoretycznej oraz praktycznej i odbędzie się 24 kwietnia br. w Warszawie. Zakres merytoryczny, formuła egzaminu oraz obowiązujące piśmiennictwo to wynik ścisłej środowiskowej i międzyuniwersyteckiej współpracy.
Więcej na stronie: www.akademia-ama.pl/olimpiada
Do tegorocznej I edycji olimpiady przystąpiły uczelnie medyczne z: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia.
W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego olimpiady, zachowania obiektywizmu i bezstronności w kapitule konkursu zasiedli przedstawiciele:
- Polskiego Towarzystwa Położnych,
- Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych,
- Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie,
- Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych,
- Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych,
- Prenatalis Sp z. o.o.,
- Akademii Malucha Alantan - inicjatora i organizatora konkursu.
KONTAKT:
Biuro konkursu "Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy"
Katarzyna Leciejewska
tel. kom.+48 605 333 681
-
Daria Foroncewicz
tel. kom.+48 504 152 778
e-mail: biuro@ipismo.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.03.2017, 11:56 |
Źródło informacji | Akademia Malucha Alantan |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ