Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Według informacji Prawo.pl w Sejmie na nadanie numeru druku sejmowego czeka projekt zmian w ustawie - Kodeks pracy, przygotowany przez posłów Koalicji Obywatelskiej, który - jak możemy przeczytać na stronie internetowej Sejmu RP - dotyczy zobowiązania pracodawców do przedstawiania w publikowanych przez nich ofertach zatrudnienia wynagrodzenia, które planują zaoferować aplikującym na dane stanowisko kandydatów. Jak czytamy w serwisie, projekt trafił do konsultacji społecznych.
„Chodzi o to, żeby wynagrodzenie w formie widełek było podawane w ofertach pracy. To jest główne założenie tego projektu” - mówi serwisowi Prawo.pl poseł Witold Zembaczyński (KO), który w pracach nad projektem nowelizacji Kodeksu pracy będzie reprezentował wnioskodawców.
Zdaniem posła Zembaczyńskiego, cytowanego przez Prawo.pl, ujawnianie oferowanych wynagrodzeń usprawni procesy rekrutacyjne. W ten sposób - jak tłumaczy - powstanie ogólnopolska siatka płac, „żeby ludzie mogli wybrać taką ścieżkę kariery zawodowej, która zapewni im spodziewany poziom życia”.
„Nowe przepisy mają dotyczyć zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego oraz wszystkich form, w których praca jest wykonywana, a nie tylko stosunku pracy. Szukamy na to sposobu, bo Kodeks pracy mówi tylko o stosunku pracy. Może na etapie prac sejmowych to się uda” – zapowiada Witold Zembaczyński w artykule serwisu Prawo.pl.
Czytaj więcej na Prawo.pl:
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 10.12.2024, 14:57 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |