Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Totalizator Sportowy przekazał oddział intensywnej opieki medycznej Szpitalowi Tymczasowemu w Radomiu

30.04.2021, 15:26aktualizacja: 30.04.2021, 15:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Totalizator Sportowy - OIOM Szpitala Tymczasowego w Radomiu po adaptacji (1)
Totalizator Sportowy - OIOM Szpitala Tymczasowego w Radomiu po adaptacji (1)
Totalizator Sportowy wyremontował i wyposażył Oddział Wzmożonego Nadzoru z 20 łóżkami respiratorowymi Szpitala Tymczasowego w Radomiu. Jest to ostatni etap prac w ramach organizacji placówki mającej na celu zapewnienie dodatkowego wsparcia w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19.

W marcu tego roku Totalizator Sportowy wykonał prace adaptacyjne w nowym budynku Centrum Rehabilitacji przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, które umożliwiły jednoczesne leczenie 80 pacjentów zakażonych koronawirusem. Moment przekazania łóżek zbiegł się ze szczytem zachorowań podczas wiosennej fali pandemii, pozwalając tym samym na odciążenie wojewódzkiego systemu ochrony zdrowia. Równolegle Totalizator Sportowy rozpoczął remont kapitalny wskazanego oddziału Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przeznaczonego na oddział odpowiadający standardom intensywnej opieki medycznej. 30 kwietnia ukończono prace, przekazując w pełni wyposażony nowoczesny Oddział Wzmożonego Nadzoru z łóżkami respiratorowymi gotowy przyjąć 20 pacjentów z COVID-19.

„Totalizator Sportowy dołożył wszelkich starań, by organizacja Szpitala Tymczasowego w Radomiu przebiegła sprawnie. Było to przedsięwzięcie na dużą skalę, które wymagało gruntownych prac remontowych w budynku głównym szpitala macierzystego oraz zakupu wyposażenia i sprzętu dla oddziału covidowego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt oraz dyrekcji radomskiej placówki. Wierzę, że dzięki działaniom naszej spółki pacjenci dotknięci koronawirusem otrzymują i nadal będą otrzymywać niezbędną pomoc” – podsumował działania Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Podczas tworzenia Oddziału Wzmożonego Nadzoru z 20 łóżkami respiratorowymi Totalizator Sportowy przeprowadził remont generalny powierzchni 615 m2. Obejmował on zarówno prace demontażowe, jak i wprowadzenie nowych elementów budowlanych oraz nowe instalacje. Dzięki wykonanej przez spółkę adaptacji przestrzeń ta będzie służyć mieszkańcom Radomia przez kolejne lata.

„Organizacja Szpitala Tymczasowego w Radomiu była dużym przedsięwzięciem, które wymagało od Totalizatora Sportowego nadzwyczajnej sprawności w działaniu. Jestem dumny, że udało nam się w 12 tygodni przeprowadzić remont generalny, który w normalnych warunkach mógłby trwać nawet 12 miesięcy. Łącznie zorganizowaliśmy również 286 dostaw wyposażenia do radomskiej placówki. Zaangażowanych w ten projekt było ponad 70 pracowników Totalizatora Sportowego, których ciężka praca przyniosła godne podziwu efekty” – skomentował Dominik Nowacki, kierujący zespołem ds. organizacji Szpitala Tymczasowego w Radomiu z ramienia Totalizatora Sportowego.

Ze względu na umieszczenie oddziału intensywnej terapii w już funkcjonującym budynku Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zakres prac był znacząco większy niż podczas prowadzenia poprzedniego etapu organizacji Szpitala Tymczasowego w nowym budynku. W tym wypadku montaż nowych instalacji, konieczność dokonywania bieżących odkrywek oraz równoległe projektowanie rozwiązań docelowych wpłynęły na stopień skomplikowania prowadzonej adaptacji tej części Szpitala Tymczasowego oraz termin jej oddania do użytku.

Totalizator Sportowy od samego początku pandemii COVID-19 wspierał polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem i jego skutkami. Spółka w 2020 roku przeznaczyła na ten cel ponad 25 mln złotych. Środki pochodzą przede wszystkim z programu przekazywania 10 procent ze sprzedaży online produktów LOTTO.

Totalizator Sportowy przekazał również za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej w formie darowizny 91 samochodów służących placówkom medycznym, którym niezbędne są środki transportu.

KONTAKT:

Biuro Rzecznika Prasowego

tel. 22 518 22 50

e-mail: biuroprasowe@totalizator.pl

www.lotto.pl

www.totalizator.pl

www.twitter.com/totalizator_sp

Źródło informacji: Totalizator Sportowy

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.04.2021, 15:26
Źródło informacji Totalizator Sportowy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ