Pobierz materiał i Publikuj za darmo
UTH powstała poprzez połączenie Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Cła i Logistyki w Warszawie. Dzięki tej konsolidacji nowo powstała placówka zyskała większe możliwości prowadzenia działalności dydaktycznej i naukowej w oparciu o profesjonalne zaplecze praktyczno-laboratoryjne, stając się tym samym najbardziej unikatową uczelnią w Polsce.
UTH obiera kierunek techniczny
W roku akademickim 2014/2015 UTH zmienia główny kierunek kształcenia swoich studentów, kładąc szczególny nacisk na kierunki techniczne, ekonomiczne i menedżerskie, na poziomie licencjackim, inżynierskim i magisterskim. Podstawowym celem Uczelni jest przekazywanie studentom przede wszystkim praktycznej wiedzy oraz przydatnych umiejętności zawodowych, aby mogli z powodzeniem odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej rozszerza również współpracę z ośrodkami akademickimi oraz podmiotami życia gospodarczego zarówno z Polski, jak i z zagranicy (np. z Komendą Główną Policji oraz m.in. z uczelniami z Czech, Słowenii, Belgii, Francji, Hiszpanii czy Niemiec). Studenci otrzymują nadzwyczajną możliwość nauki poza granicami kraju, odbywania przydatnych praktyk w cenionych instytutach oraz uczestniczenia w wielu bardzo ciekawych zajęciach praktycznych.
Praktyczne kształcenie
W nowym programie specjalności, przygotowanym przez władze uczelni, studenci mogą już od pierwszego semestru nauczania zdobywać praktyczne umiejętności zawodowe, które będą na pewno przydatne w ich późniejszej karierze zawodowej. W nowo stworzonym programie poświęcono ponad 30% czasu nauczania tylko i wyłącznie na praktyczne zajęcia w oparciu o doskonałe zaplecze naukowo-laboratoryjne. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń, konserwatoriów, seminariów, warsztatów oraz spotkań z przedstawicielami praktyki branżowej.
W ramach umowy o współpracy z ośrodkami badawczymi, UTH korzysta z wybranych elementów bazy laboratoryjnej Instytutu Transportu Samochodowego, Przemysłowego Instytutu Motoryzacji oraz Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, które są położone niedaleko Uczelni Techniczno-Handlowej, w tym m.in. z:
- Centrum Ochrony Środowiska;
- Centrum Badań Materiałowych;
- Zakładu Procesów Diagnostyczno-Obsługowych;
- Centrum Zarządzania i Telematyki Transportu;
- Laboratorium Betonu;
- Laboratorium Diagnostyki Nawierzchni;
- Laboratorium Geotechniki;
- Pracownia Lepiszczy Bitumicznych;
- Pracownia Technologii Nawierzchni;
- Pracownia Chemii i Ochrony Środowiska;
- Laboratorium Badań Konstrukcji Mostowych;
- Pracownia Betonów i Kruszyw.
UTH oferuje również studentom własne pracownie badawcze, w których mogą prowadzić badania m.in. z trzech zakresów naukowych:
1. Laboratorium drgań i hałasu;
2. Laboratorium do badania własności materiałów i obwodów elektrycznych;
3. Laboratorium do badania wielkości fizycznych.
Praktyczne kształcenie szansą na szybkie zatrudnienie
Studenci w czasie trwania studiów mogą korzystać z bogatego programu praktyk zawodowych w najlepszych firmach i instytucjach branżowych, zdobywając w ten sposób niezbędne, specjalistyczne doświadczenie.
Władze uczelni dbają o to, by studenci mieli stały kontakt z praktykami z konkretnej dziedziny naukowej poprzez zajęcia, dodatkowe spotkania oraz warsztaty. Organizowane są liczne seminaria oraz sympozja z udziałem najznamienitszych pracowników naukowych, profesorów i ekspertów z różnych sektorów gospodarki.
Dzięki praktycznej formie kształcenia, absolwenci Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie stają się pierwszym wyborem dla pracodawców szukających wysoce wykwalifikowanej kadry pracowniczej.
Więcej informacji: www.uth.edu.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.06.2014, 17:03 |
Źródło informacji | Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ