Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W programie sesji plenarnej PE: sytuacja na Białorusi, wyniki szczytu klimatycznego i reforma polityki rolnej UE

19.11.2021, 09:15aktualizacja: 19.11.2021, 09:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2020 - Source : EP
© European Union 2020 - Source : EP
Sytuacja na Białorusi i wyniki szczytu klimatycznego ONZ (COP26) w Glasgow – będą tematami debat podczas rozpoczynającej się w poniedziałek sesji plenarnej PE w Strasburgu. W programie posiedzenia jest także reforma polityki rolnej UE.

COP26: Debata z przewodniczącą KE o pakcie klimatycznym z Glasgow

Po osiągnięciu porozumienia na szczycie klimatycznym ONZ (COP26) w Glasgow, w środę rano europosłowie będą debatować nad wynikiem negocjacji z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Sytuacja na Białorusi i przemówienie liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej

Również w środę, o godz. 12.00, liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wygłosi przemówienie w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Ostatnie głosowanie nad reformą polityki rolnej UE

We wtorek posłowie mają przyjąć nową Wspólną Politykę Rolną. Jej zreformowana wersja ma być bardziej ekologiczna, sprawiedliwa, elastyczna i przejrzysta.

Debata z udziałem szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela o szczycie w październiku

Eurodeputowani ocenią także wyniki posiedzenia Rady Europejskiej 21-22 października, podczas wtorkowej debaty z udziałem szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela. Dyskusja rozpocznie się o godz. 15.00.

Unia zdrowotna - wzmocnienie strategii farmaceutycznej UE

Parlament Europejski przedstawi ponadto propozycje dotyczące rozwiązania problemu niedoboru leków, poprawy dostępu pacjentów do leczenia oraz zwiększenia przejrzystości cen w UE.

Nowe możliwości legalnej migracji zarobkowej do UE

Na posiedzeniu plenarnym europosłowie mają zwrócić się do Komisji Europejskiej o nowe instrumenty ułatwiające legalną migrację do UE. Ma być to odpowiedź na wyzwania demograficzne i potrzeby rynku pracy.

Własne źródło UE zaopatrzenia w krytyczne surowce

Projekt sprawozdania ws. zaopatrzenia w krytyczne surowce, będący przedmiotem poniedziałkowej debaty oraz głosowania we wtorek, podkreśla zależność UE od kluczowych zasobów potrzebnych do transformacji cyfrowej i ekologicznej. Według PE, Unia powinna stworzyć własne źródło zaopatrzenia w krytyczne surowce.

Europejska karta ubezpieczenia społecznego

W poniedziałek posłowie będą pytać KE o plan wprowadzenia europejskiej karty ubezpieczenia społecznego, która ma zmniejszyć obciążenia administracyjne dla mobilnych pracowników. Posłowie do PE chcą szybkiego wprowadzenia karty.

Źródło informacji: EuroPAP News
 

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.11.2021, 09:15
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ