Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Czy osiągnięcie zrównoważonego rozwoju przez państwa jest realne? Jakie warunki musi spełnić gospodarka, aby osiągnąć równowagę? – o tym wszystkim można dowiedzieć się z wykładu przygotowanego przez dr. Leszka Mosiejkę z SGH.
Autor wskazuje w nim, że koncepcja zrównoważonego rozwoju sprowadza się do próby osiągnięcia kompromisu pomiędzy rozwojem gospodarczym, społecznym oraz ekologią, co umożliwi wywołanie efektu synergii, której beneficjentami będzie w ostatecznym rozrachunku człowiek.
„Istotą takiego rozwoju jest podjęcie takich działań przez człowieka, aby współcześnie wykorzystywane ograniczone zasoby naturalne służyły całej ludzkości obecnie, jak również przyszłym pokoleniom” – czytamy w wykładzie.
Niestety, jak wskazuje dr Mosiejko, główną osią sporu jest domaganie się środowisk proekologicznych poszanowania surowców, ochrony jakości wody, powietrza i gleby przy jednoczesnym dążeniu ludzkości do działań związanych z eksploatacją zasobów naturalnych w postaci zapewnienia rentowności przedsiębiorstw, kreowania podaży, wolnej konkurencji dla obniżenia cen i lepszej jakości dóbr i usług dla zadowolenia konsumentów.
Dostęp do tego szkolenia oraz pozostałych materiałów przygotowanych w ramach II edycji Prasowej Akademii Pieniądza jest możliwy po bezpłatnej rejestracji na platformie e-learningowej pod adresem www.pap21.pl.
Uczestnicy, którzy zaliczą online wszystkie 10 testów sprawdzających online otrzymają certyfikat wydany przez PAP i NBP.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 03.04.2019, 16:28 |
Źródło informacji | Kurier PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |