Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Po pierwszym kwartale tego roku możemy powiedzieć, że notujemy kilkuprocentowy wzrost przeładunków w stosunku do roku ubiegłego. W tym roku zamierzamy pobić kolejny rekord w działalności portu Gdynia pod względem wielkości przeładunku towarów" - powiedział PAP Meller.
"Mam nadzieję, że w kolejnych kwartałach przeładunki będą rosły w szybszym tempie niż zanotowaliśmy w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku. Myślę, że drugi kwartał zdecydowanie pokaże nasze większe możliwości" - dodał.
W ubiegłym roku port w Gdyni zanotował wzrost przeładunków do 21,2 mln ton z 19,5 mln ton w roku 2016.
Prezes stwierdził też, że dla portu bardzo ważne są prace, które prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe związane z przebudowują infrastruktury kolejowej. Ma to poprawić dostępność do portu w Gdyni.
Meller powiedział, że dzięki remontom infrastruktury kolejowej poprawi się też jakość obsługi klientów i zwiększą się możliwości przeładunkowe.
Prezes poinformował, że w ubiegłym roku przychody Skarbu Państwa z tytułu podatków i akcyz odprowadzonych od towarów przeładowywanych przez Port Gdynia zwiększyły się do 6,57 mld zł.
"To są pieniądze, które wpłynęły do budżetu. Jeżeli udałoby się utrzymać tendencję wzrostową, to myślę, że możemy mówić o 7 mld zł za rok 2018" - powiedział Meller.
Prezes zaznaczył, że w porcie realizowane są nie tylko inwestycje związane z poprawą dostępności kolejowej. "W tej chwili realizujemy pogłębienie kanałów portowych, modernizację nabrzeży, budowę obrotnicy, poszerzenie wejścia wewnętrznego" - powiedział. (PAP)
autorzy: Łukasz Pawłowski, Mariusz Polit
pif/ mp/ skr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.05.2018, 13:04 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |