Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Biała Księga będzie punktem wyjścia do prac nad horyzontalną „dużą ustawą” – w odróżnieniu od tzw. małej ustawy o innowacyjności, skierowanej 7 marca br. do uzgodnień, opiniowania i konsultacji przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego – a efektem tych reform ma być całościowy system wsparcia działalności innowacyjnej.
W skład Rady ds. Innowacyjności wchodzą: wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki (przewodniczący Rady), wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz minister skarbu Dawid Jackiewicz. Gremium to będzie inicjować działanie oraz proponować rozwiązania, które pozwolą aktywnie wspierać przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych produktów i procesów oraz angażować polski kapitał, a w konsekwencji przyczyniać się do tworzenia przewag konkurencyjnych polskiej gospodarki.
Prace nad Białą Księgą Innowacyjności będą prowadzone w stałym i otwartym dialogu ze stroną pozarządową. "Dyskusja na temat ograniczeń i barier działalności innowacyjnej i inwestycyjnej trwa już od wielu lat – chcemy korzystać z doświadczenia jej aktywnych uczestników. W prace nad Białą Księgą chcemy włączyć obywateli" - czytamy w przesłanym PAP komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. (PAP)
lt/ agt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 16.03.2016, 11:50 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |