Newsletter

Ruszyły prace nad Białą Księgą Innowacyjności

16.03.2016, 11:50aktualizacja: 16.03.2016, 11:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rada ds. Innowacyjności rozpoczęła prace nad Białą Księgą Innowacyjności. Dokument ten ma stanowić pełny opis procesu rozwoju innowacji, wraz ze wskazaniem występujących w nim barier - poinformował w środę resort nauki.

Biała Księga będzie punktem wyjścia do prac nad horyzontalną „dużą ustawą” – w odróżnieniu od tzw. małej ustawy o innowacyjności, skierowanej 7 marca br. do uzgodnień, opiniowania i konsultacji przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego – a efektem tych reform ma być całościowy system wsparcia działalności innowacyjnej.

W skład Rady ds. Innowacyjności wchodzą: wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki (przewodniczący Rady), wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz minister skarbu Dawid Jackiewicz. Gremium to będzie inicjować działanie oraz proponować rozwiązania, które pozwolą aktywnie wspierać przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych produktów i procesów oraz angażować polski kapitał, a w konsekwencji przyczyniać się do tworzenia przewag konkurencyjnych polskiej gospodarki.

Prace nad Białą Księgą Innowacyjności będą prowadzone w stałym i otwartym dialogu ze stroną pozarządową. "Dyskusja na temat ograniczeń i barier działalności innowacyjnej i inwestycyjnej trwa już od wielu lat – chcemy korzystać z doświadczenia jej aktywnych uczestników. W prace nad Białą Księgą chcemy włączyć obywateli" - czytamy w przesłanym PAP komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. (PAP)

lt/ agt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.03.2016, 11:50
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ