Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Polski Fundusz Rozwoju w opracowanym wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych przewodniku "Elektromobilność w transporcie publicznym – praktyczne aspekty wdrażania" poddał, że "w lutym 2016 roku w 20 polskich miastach jeździło 30 elektrycznych autobusów, teraz jest ponad 130, a za rok będzie ich już między 400 a 500".
Poradnik jest zwieńczeniem dwóch lat współpracy Polskiego Funduszu Rozwoju, resortów inwestycji i rozwoju, oraz Ministerstwa Energii oraz 41 miast i gmin, którzy zainicjowali wspólnotę samorządów i instytucji, mającą strategiczny wpływ na rozwój transportu zeroemisyjnego w polskich miastach.
O znaczeniu miast dla rozwoju elektromobilności, mówił premier Mateusz Morawiecki podczas COP24 w Katowicach: "Proces urbanizacyjny wiąże się z podniesieniem dzisiaj emisji związanej z transportem. I dlatego włączenie miast w elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w szczególności w obszarze transportu publicznego, ma tak wielki sens".
Dodał, że na rozwój elektromobilności i czystego transportu Polska bezpośrednio przeznaczy w najbliższych 10 latach ok. 3-4 mld euro. (PAP)
autor: Longina Grzegórska-Szpyt
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.12.2018, 11:40 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |