Newsletter

Zdrowie i styl życia

Bracco Imaging S.p.A. zawiera międzynarodową umowę z Subtle Medical, Inc.

25.09.2023, 09:03aktualizacja: 25.09.2023, 09:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Bracco Group
PR Newswire/ Bracco Group
Czołowi przedstawiciele sektora analizują potencjał sztucznej inteligencji w rezonansie magnetycznym z kontrastem.

MEDIOLAN, 22 września 2023 r. /PRNewswire/ -- Spółka Bracco Imaging S.p.A., zaliczana do światowej czołówki firm specjalizujących się w obrazowaniu diagnostycznym, oraz firma Subtle Medical, Inc., pionier w dziedzinie pozyskiwania obrazów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (SI), nawiązały globalne porozumienie w dziedzinie obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Wspomniana międzynarodowa umowa będzie realizowana w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych, gdzie Bracco Imaging oferuje swoje produkty i usługi za pośrednictwem spółki zależnej Bracco Diagnostics Inc.

Badanie z zastosowaniem rezonansu magnetycznego z kontrastem wymaga użycia środków kontrastowych w celu uwidocznienia określonych tkanek lub nieprawidłowości, co zapewnia lepszą wizualizację i bardziej szczegółowe informacje. Poznawanie i wykorzystywanie mocy sztucznej inteligencji w tym kontekście może prowadzić do uzyskania dokładniejszej i efektywniejszej interpretacji obrazów, rozszerzonych możliwości diagnostycznych i zoptymalizowanej opieki nad pacjentem. Za sprawą tej strategicznej współpracy Bracco Imaging i Subtle Medical mogą korzystać z obustronnej własności intelektualnej i dążyć do osiągnięcia niezwykle ambitnych celów.

„Doświadczenie Bracco w obrazowaniu kontrastowym wspierane przez technologię głębokiego uczenia Subtle Medical zastosowane w diagnostyce obrazowej opartej na rezonansie magnetycznym z pewnością przyniesie korzyści lekarzom i ich pacjentom - powiedział Fulvio Renoldi Bracco, wiceprezes i dyrektor generalny Bracco Imaging S.p.A. - Poprzez tę współpracę będziemy dążyć do ponownego wytyczenia granic precyzji i efektywności diagnostycznej, uwalniając nowe możliwości i wprowadzając dodatkową wartość do naszego i tak już wyjątkowego portfolio rozwiązań z zakresu rezonansu magnetycznego”.

„Subtle Medical ma zaszczyt współpracować ze światowym liderem w dziedzinie rozwoju i komercjalizacji środków kontrastujących, jakim jest Bracco - oświadczył Enhao Gong, dyrektor generalny Subtle Medical, Inc. - To porozumienie będzie kamieniem milowym dla obu naszych przedsiębiorstw, ponieważ jednoczymy siły, wspierając specjalistów medycznych i przyczyniając się do poprawy wyników leczenia pacjentów na całym świecie dzięki platformie Subtle Medical i innowacyjnemu pakietowi produktów opartych na sztucznej inteligencji m.in. do rezonansu magnetycznego”.

Bracco Imaging

Bracco Imaging S.p.A., spółka należąca do Grupy Bracco, należy do światowej czołówki w dziedzinie obrazowania diagnostycznego. Jest producentem i dystrybutorem środków i rozwiązań do obrazowania diagnostycznego, której siedziba znajduje się w Mediolanie we Włoszech. Oferuje szeroki wachlarz produktów i rozwiązań wspierających wszystkie kluczowe metody obrazowania diagnostycznego: obrazowania rentgenowskiego (w tym tomografii komputerowej, radiologii interwencyjnej i cewnikowania serca), rezonansu magnetycznego, ultrasonografii z kontrastem oraz medycyny nuklearnej za pomocą znaczników radioaktywnych i nowych środków do obrazowania PET służących do informowania o postępowaniu klinicznym i kierowania opieką nad pacjentami onkologicznymi w obszarach niezaspokojonych potrzeb medycznych. Uzupełnieniem nieustannie rozwijanej oferty jest gama urządzeń medycznych, zaawansowanych systemów administracyjnych i oprogramowania do zarządzania dawką. W 2019 r. Bracco Imaging wzbogaciła swoją propozycję produktową, rozszerzając gamę rozwiązań w zakresie onkologicznego obrazowania jądrowego w segmencie urologii i innych specjalności poprzez przejęcie Blue Earth Diagnostics. W 2021 r. firma powołała Blue Earth Therapeutics jako odrębną, najnowocześniejszą biotechnologię zajmującą się opracowywaniem ukierunkowanych radioterapeutyków nowej generacji do terapii pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bracco.com.

Subtle Medical

Spółka Subtle Medical to czołowy międzynarodowy dostawca technologii opartej na sztucznej inteligencji umożliwiającej szybsze, bezpieczniejsze i doskonalsze obrazowanie medyczne. Została uznana za spółkę CB Insights GenAI 50 i dwukrotnie za spółkę CB Insights Top AI 100 i Digital Health 150. Najnowocześniejsze rozwiązania opracowane przez nią umożliwiają optymalizację procesów obrazowania, zwiększając produktywność i poprawiając komfort pacjentów. Wykorzystując moc sztucznej inteligencji, Subtle Medical dąży do zrewolucjonizowania obrazowania medycznego i przekształcenia przyszłości opieki zdrowotnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie subtlemedical.com lub pod adresem e-mail sales@subtlemedical.com.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1707756/Bracco_Diagnostics_Logo_Logo.jpg 

Źrodło: Bracco Group

KONTAKT:

Micaela Colamasi

kierownik ds. PR w Bracco Imaging

e-mail: Micaela.Colamasi@bracco.com 

tel. +39 3482314362

-

Anna Menyhart-Borroni

dyrektor ds. marketingu

Subtle Medical

tel. +1 501-766-2662

e-mail: anna@subtlemedical.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.09.2023, 09:03
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.