Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Spotkanie, którego motywem przewodnim była profilaktyka zdrowotna, rozpoczęło się od występu zespołu „Częstochowa Pipes & Drums”. Organizatorzy przypomnieli pokrótce historię częstochowskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS. Nagrodzili również tych, którzy każdego dnia tę historię budują.
Najbardziej zasłużeni mieszkańcy otrzymali z rąk prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka, przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Niesmacznego oraz prezesa ZGM TBS Pawła Koniecznego pamiątkowe medale wybite z okazji 70. rocznicy powstania ZGM TBS.
Zanim na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, uczestniczki i uczestnicy mogli usłyszeć, w jaki sposób zadbać o zdrowie, dlaczego warto się szczepić i jak przebiega realizowany przez miasto program „Częstochowa dla Medyków”, którego czas trwania został przedłużony do 2025 roku. Mieszkańcy zasobów zarządzanych przez ZGM TBS mieli okazję obejrzeć defibrylatory zakupione przez spółkę.
Imprezie towarzyszyło „Miasteczko Szczęśliwej Rodziny”, w ramach którego na stoiskach swoje dokonania prezentowały organizacje pozarządowe, w tym między innymi Częstochowskie Amazonki, Stowarzyszenie dla Rodziny, Fundacja Chrześcijańska Adullam czy Fundacja dla Rozwoju. Podczas eventu nie zabrakło częstochowskiej Policji realizującej działania prewencyjne skierowane do seniorów.
Na stoisku Miejskiego Szpitala Zespolonego można było zmierzyć ciśnienie lub zbadać krew. Politechnika Częstochowska – przy pomocy specjalnego urządzenia – badała także między innymi wiek metaboliczny.
Na koniec spotkania na scenie pojawili się artyści kabaretu Jurki oraz Marcin Daniec.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.09.2023, 07:18 |
Źródło informacji | UM Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Pandemia COVID-19 a zdrowie psychiczne PAP
Patrząc na życie społeczne teraz można odnieść wrażenie, że pandemia zniknęła tak z naszego krajobrazu, jak i pamięci. Czasem jeszcze w publicznych toaletach wiszą obdarte plakaty demonstrujące prawidłowy sposób mycia rąk. Wszystko inne - wydaje się - wróciło do czasu sprzed pandemii. Sam COVID-19 zabrał zaś - jak podaje WHO - niemal 7 milionów istnień. W Polsce - ponad 119 tysięcy. Strat jest jednak jeszcze więcej.- 03.10.2023, 15:49
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Serwis Zdrowie
-
Image
Dlaczego z lekarzem POZ warto porozmawiać o (medycznej) historii rodziny PAP
Przypadki raka w rodzinie? Zawały i udary w młodym wieku? To informacje, które warto przekazać lekarzowi POZ. Jeśli są istotne z medycznego punktu widzenia, może on skierować pacjenta do poradni genetycznej na bezpłatną poradę. Wiedza o tym, co siedzi w naszych genach, ma potencjał ratowania zdrowia i życia. Uwaga! Nie ma sensu, by każdy robił sobie test genetyczny. Dowiedz się więcej.- 02.10.2023, 16:30
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Serwis Zdrowie
-
Image
Leczenie kobiecego nowotworu nie wyklucza dbania o wygląd PAP
Nawet w ciężkiej chorobie kobieta chce dbać o wygląd, także wtedy, gdy z powodu agresywnego, choć koniecznego leczenia wypadają jej włosy i rzęsy. Wtedy też można zadbać skutecznie o wygląd. Nie ma w tym nic złego - przeciwnie, taka pielęgnacja zapewnia większy komfort w trudnej sytuacji. Blanka Chmurzyńska, prezeska Fundacji Piękniejsze Życie wskazuje, że ponad 75 proc. kobiet z nowotworem, które przebadała pracownia SW Research jest zdania, że dbanie o wygląd może pomóc w procesie leczenia. Z raportu wynika też, że niestety, wiele respondentek czuło się osamotnionych po otrzymaniu diagnozy.- 02.10.2023, 15:26
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Serwis Zdrowie