Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MILWAUKEE, 8 listopada 2018 r. /PRNewswire/ - W 1924 r. Babe Ruth zdobył pierwszego asa (tzw. „home run") sezonu po odbiciu piłki sławnego miotacza Waltera Johnsona. Kij bejsbolowy użyty do odbicia piłki został następnie podpisany po zakończeniu meczu i sprezentowany uczniowi szkoły średniej Philowi Grossmanowi.
Grossman był zwycięzcą głośnego, całorocznego konkursu odbijania piłki sponsorowanego przez LA Herald. Do zwycięzcy trafił właśnie ten kij, który pomógł Babe Ruth w zdobyciu pierwszego asa w sezonie 1924 r.
Zdjęcie Rutha składającego autograf na kiju z asa z 1924 r. (na zdjęciu) to jedyna znana reprezentacja tego pałkarza podpisującego kij w stroju. Poza fotografią uwieczniającą podpisanie kija istnieje także zdjęcie Rutha przekraczającego czwartą bazę po asie na piłce Johnsona. Grossman, jako nowy posiadacz kija, zgromadził wiele zdjęć i artykułów w cennym albumie, który został dołączony do kija na aukcji.
Grossman przywiązywał dużą wagę do kija Babe Ruth aż do śmierci w 1986 r., kiedy to kij trafił w posiadanie jego siostrzeńca, Mike'a Robinsona. Niestety kij i album zostały skradzione w 1989 r., ale po trwających 29 lat poszukiwaniach kij został niedawno odnaleziony i zwrócony Robinsonowi. Rola, którą Babe Ruth i Walter Johnson odegrali w bejsbolu jest ogromna. Obaj gracze znaleźli się w pierwszej szóstce, która trafiła do bejsbolowej galerii sław.
Pamiątki po Babe Ruth uznawane są za najwartościowsze przedmioty kolekcjonerskie. Sześć (6) z czołowych piętnastu (15) najdroższych, kiedykolwiek sprzedanych pamiątek sportowych należało do Babe Ruth.
Najwyższą cenę, za którą sprzedano pamiątkę sportową osiągnęła koszulka Babe Ruth z 1920 r. Przedmiot ten sprzedano za 4 415 000 dolarów na aukcji w roku 2012.
Kij jest nie tylko najlepiej opisanym przedmiotem pamiątkowym w historii sportu, ale także został zweryfikowany przez najlepszych ekspertów branżowych i otrzymał najwyższą możliwą ocenę GU10. Chociaż cena wywoławcza kija wynosi 3 000 000 dolarów, kolekcjonerzy już spekulują, że kij z asa z 1924 r. Babe Ruth zostanie sprzedany za jeszcze wyższą kwotę, niż koszulka Babe Ruth z 1920 r. Tym samym kij może stać się najdroższą pamiątką sportową w historii.
Nagranie kija z asa Babe Ruth w 1924 r.: www.1924baberuthbat.com/#video
Rejestracja do udziału w aukcji kija: http://sports.mearsonlineauctions.com/catalog.aspx?category=23
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/775181/Babe_Ruth_Home_Run_Bat.jpg
Źrółdło: Babe Ruth Home Run Bat
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.11.2018, 17:57 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ