Newsletter

Zdrowie i styl życia

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2021 - rozruszajmy wszystkie szkoły podstawowe w Polsce

20.09.2021, 12:15aktualizacja: 20.09.2021, 12:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Europejski Dzień Sportu Szkolnego - grafika
Europejski Dzień Sportu Szkolnego - grafika

24 września odbędzie się Europejski Dzień Sportu Szkolnego. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym może wziąć udział każda szkoła podstawowa w Polsce. Wystarczy zarejestrować placówkę, korzystając z formularza dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/eiyP3FFu62Ms2SyV9. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 września. Dla najbardziej aktywnych i kreatywnych szkół przewidziano ciekawe nagrody.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to kampania zachęcająca do prowadzenia aktywnego trybu życia od najmłodszych lat. W ostatni piątek września, w kilku tysiącach szkół w całej Europie, odbywać się będą wydarzenia sportowe, mające na celu promocję sportu szkolnego poprzez aktywizację ruchową jak największej liczby uczniów.

To już siódma edycja kampanii, cieszącej się coraz większą popularnością. W 2015 roku wzięły w niej udział trzy kraje. Dziś do tej prozdrowotnej inicjatywy włączyło się już niemal 40 państw z całej Europy, a nawet kilka krajów z innych kontynentów. To pokazuje rosnące zrozumienie dla wspólnych, globalnych działań na rzecz lepszej przyszłości dzieci poprzez wspieranie ich zdrowia fizycznego.

Wzorem lat ubiegłych, do zaangażowania się w inicjatywę zachęcamy przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego, ale każdy z nauczycieli może włączyć się w organizację wydarzeń ruchowo – sportowych dla swoich podopiecznych. Niech inspiracją będzie tegoroczny temat przewodni Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, jakim jest „MOVEMENT SPACES”, czyli nieoczywiste przestrzenie do ruchu.

Atrakcyjności tegorocznej odsłonie kampanii w Polsce dodaje fakt, iż jednym z jej partnerów została Akademia Krokieta i Lamy (www.krokietilama.pl). To nowoczesna platforma internetowa z filmami edukacyjno-ruchowymi pełnymi pomysłów na połączenie nauki z aktywnością fizyczną. Akademia uzupełni program wydarzenia dla uczniów z klas I-III. Ćwiczenia demonstrowane na platformie są przygotowane tak, aby dzieci mogły je wykonywać w klasie, bez konieczności wychodzenia na salę gimnastyczną czy na dwór. To tym bardziej ważne w dobie częstych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

W dzisiejszych czasach dzieci spędzają zbyt dużo czasu z telefonem lub tabletem w dłoni, co wpływa niekorzystnie na ich rozwój psychofizyczny. Z myślą o prawidłowym rozwoju, niezwykle ważne jest zachęcanie ich do ruchu, m.in. poprzez stwarzanie im odpowiednich warunków oraz wykorzystywanie wszelkich nadarzających się okazji. Jedną z nich jest właśnie międzynarodowa inicjatywa Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego.

Twórcami wydarzenia są ISCA – International Sport and Culture Association oraz HSSF – Hungarian School Sport Federation. W Polsce wydarzenie jest koordynowane przez Fundację V4Sport, przy aktywnym wsparciu partnerów: Akademii Krokieta i Lamy, Szkolnego Związku Sportowego oraz Ludowych Zespołów Sportowych.

Każda szkoła, która weźmie udział w wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa, a dla najbardziej aktywnych i kreatywnych szkół przewidziano ciekawe nagrody. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem: https://www.facebook.com/V4sport.Fundacja.

Źródło informacji: Fundacja V4Sport

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.09.2021, 12:15
Źródło informacji Fundacja V4Sport
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ