Newsletter

Zdrowie i styl życia

HiPP BIO COMBIOTIK® to pierwsze i jedyne mleko na polskim rynku z Metafolin® - źródłem folianów na wzór mleka mamy

09.12.2021, 13:13aktualizacja: 09.12.2021, 13:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HiPP Polska - opakowanie (1)
HiPP Polska - opakowanie (1)
HiPP BIO COMBIOTIK® to pierwsza i jedyna na polskim rynku receptura ekologiczna z Praebiotik® i Probiotik® - naturalnymi kulturami kwasu mlekowego oraz Metafolin® - źródłem folianów na wzór mleka mamy. Produkt zapewnia idealną tolerancję dzięki szczególnie łagodnym składnikom ekologicznym.

Metafolin® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Merck KGaA, Darmstadt, Niemcy.

Mleko mamy jest prawdziwym cudem natury. Jest ono doskonale dostosowane do potrzeb niemowląt i dostarcza im wszystkiego, czego potrzebują do zdrowego rozwoju. Dla rodziców dzieci, które z różnych względów nie są już karmione piersią, jest ważne, aby mleko następne było zbliżone do naturalnego wzorca, jakim jest mleko mamy.

Ulepszając naszą nową formułę HiPP BIO COMBIOTIK®, experci HiPP dodali Metafolin®.

Nowa generacja mlek modyfikowanych

HiPP BIO COMBIOTIK® jest pierwszą i jedyną formułą ekologiczną z naturalnymi kulturami bakterii kwasu mlekowego oraz Metafolin®, której to dodanie jest znaczącą różnicą do syntetycznego kwasu foliowego, obecnego w innych mieszankach mlecznych. Foliany, określane często jako „witamina ciąży” odgrywają ważną rolę w rozwoju embrionalnym. Również po narodzinach, dzieci potrzebują tego składnika odżywczego do kluczowych procesów rozwojowych w organizmie. Jest on szczególnie ważny dla podziału komórek i rozwoju mózgu. Obecne na rynku mleka modyfikowane innych producentów zawierają syntetyczny kwas foliowy, który organizm musi metabolizować, aby go móc przyswoić. Jednak nie każdy organizm jest w stanie przekształcić kwas foliowy, co utrudnia wchłanianie tej ważnej witaminy z grupy B. Natomiast mleko HiPP BIO COMBIOTIK®, podobnie jak mleko mamy zawiera biodostępną formę folianów.

HiPP BIO COMBIOTIK® z Metafolin® stanowi źródło folianów o strukturze identycznej jak w mleku mamy. Metafolin® w HiPP BIO COMBIOTIK® - tak jak w mleku mamy - jest bioaktywną formą folianów, co oznacza wysoką wchłanialność tego składnika.

HiPP BIO COMBIOTIK® opiera się na naukowo udowodnionej recepturze, inspirowanej naturą. Zawiera Praebiotik® i Probiotik®, aby wspierać prawidłową florę jelitową, stanowiącą podstawę funkcjonowania układu odpornościowego. GOS (galaktooligosacharydy) z ekologicznej laktozy oraz szczególnie łagodne składniki ekologiczne, bez GMO, zapewniają optymalną tolerancję .

Nowe opakowania

Ulepszona receptura mleka HiPP w nowych opakowaniach pojawia się w sklepach stopniowo od października. Grafika opakowania odzwierciedla harmonię natury z nauką. W ofercie dostępne są zarówno ekologiczne mleka początkowe i następne, mleka dla dzieci oraz mleka specjalistyczne: HA - dla dzieci narażonych na alergię, AR - na nadmierne ulewanie oraz Comfort – na wzdęcia i kolki.

Więcej informacji na temat Metafolin® oraz mleka HiPP BIO COMBIOTIK® można znaleźć na stronie https://hipp.pl/mleko/mleko-modyfikowane/metafolinr-zrodlo-folianow-na-wzor-mleka-mamy

Mleko HiPP COMBIOTIK® jest dostosowane do specjalnych potrzeb żywieniowych niemowląt i małych dzieci. W ten sposób zapewniają dzieciom zdrowy rozwój. Stosując HiPP COMBIOTIK® z Metafolin® możesz polegać na sprawdzonych recepturach, inspirowanych naturą, które zostały opracowane przez ekspertów żywieniowych w oparciu o najnowsze wyniki badań.

Źródła:

Lamers Y et al. Red blood cell folate concentrations increase more after supplementation with [6S]-5-methyltetrahydrofolate than with folic acid in women of childbearing age. Am J Clin Nutr 2006; 84 (1): 156-161.

Pietrzik et al. Folic acid and L-5-methyltetrahydrofolate: comparison of clinical pharmacokinetics and pharmacodynamics. Clin Pharmacokinet 2010; 49 (8): 535-548.

Houghton, LA et al. [6S]-5-Methyltetrahydrofolate is at least as effective as folic acid in preventing a decline in blood folate concentrations during lactation1. Am J Clin Nutr 2006; 83: 842–50.

Troesch B et al. Suitability and safety of L-5-methyltetrahydrofolate as a folate source in infant formula: A randomized-controlled-trial. PLOS ONE 2019;14(8): e0216790.

Biesalski H.K., Bischoff S.C., Pirlich M. i wsp. Ernährungsmedizin. Thieme-Verlag, Stuttgart 2018.

Bailey W.B., Ayling J.E. The pharmacokinetic advantage of 5-methyltetrahydrofolate for minimization of the risk for birth defects. Scientic Reports 2018; 8: 4096.

Patanwala I., King M.J., Barrett D.A i wsp. Folic acid handling by the human gut: implications for food forti cation and supplementation. Am J Clin Nutr 2014; 100(2): 593-599.

Hiraoka M., Kagawa Y. Genetic polymorphisms and folate status. Congenital Anomalies 2017; 57: 142-149.

KONTAKT:

PR HiPP Polska

Barbara Szczuka

e-mail: barbara.szczuka@hipp.pl

Źródło informacji: HiPP Polska

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.12.2021, 13:13
Źródło informacji HiPP Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ