Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wśród najbardziej sfrustrowanych pandemią przeważają kobiety (48 proc. wobec 43 proc. wśród mężczyzn), mieszkańcy wielkich miast (54 proc. w grupie tych z miast powyżej 500 tys. mieszkańców) i w przedziale wiekowym 35-44 lata (53 proc.). Relatywnie nieźle mają się najstarsi – w grupie wiekowej powyżej 65 lat odsetek deklarujących, że mają dość, wynosi „zaledwie” 33 proc.
Okazuje się też, że zainteresowanie polityką koreluje ze zmniejszeniem złego samopoczucia w pandemii: wśród deklarujących, że się nią nie interesują, jest aż 57 proc. tych, którzy pandemii mają po prostu dość (wobec 40 proc. tych, którzy interesują się polityką „bardzo” i 41 proc. tych, którzy „raczej” się nią interesują).
W kontekście rezultatów sondażu Anna Trząsalska z Kantaru postuluje, by nie bagatelizować zdrowia psychicznego. Z badania wynika bowiem, że może być z nim bardzo kiepsko.
Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-14 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych mieszkańców Polski metodą CAPI.
Źródło informacji: Serwis Zdrowie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 27.04.2021, 09:18 |
Źródło informacji | Serwis Zdrowie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |