Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W listopadzie 2017 r. Adamed Pharma nabyła pakiet kontrolny Davipharm, jednej z najszybciej rozwijających się firm farmaceutycznych w Wietnamie i nieustannie inwestuje w jej rozwój. To największa w historii bezpośrednia polska inwestycja prywatna w Wietnamie. Inwestycja o wartości 50 mln USD, z czego ponad 10 mln USD wydanych na modernizację zakładu produkcyjnego Davipharm w Binh Duong oraz poprawę procesów jakościowych. W kwietniu br. Davipharm otworzyła pierwszą w Wietnamie certyfikowaną strefę leków High Potent (HP) w formach stałych, tj. kapsułkach twardych, tabletkach i tabletkach powlekanych do produkcji m.in. wysokiej jakości leków onkologicznych. Strefa HP była pierwszym etapem w realizacji celów Adamedu stawianych przy akwizycji Davipharm i ekspansji na rynku azjatyckim. Zgodnie z przyjętą strategią przyszedł czas na kolejny milowy krok – uzyskanie certyfikacji standardu jakości EU-GMP. Firmy, które wprowadzają i stosują certyfikat EU- GMP w swoich przedsiębiorstwach, są zobowiązane do produkcji zgodnie ze standardami systemu i działania według określonych procesów biznesowych.
„Z dumą możemy dziś oficjalnie ogłosić, że pomimo pandemicznych wyzwań udało nam się zorganizować i przejść audyt EU-GMP. Certyfikacja EU-GMP jest najważniejszym kamieniem milowym w strategii firmy ukierunkowanej na podnoszenie standardów produkcji leków. Ufam, że fabryki posiadające kwalifikacje EU-GMP są kluczowymi motorami wzrostu w Wietnamie i jedynym sposobem na rozwój lokalnej firmy. Dzięki certyfikacji EU-GMP jesteśmy gotowi do osiągania naszych kolejnych ambitnych celów” – powiedział podczas konferencji Michał Wieczorek, CEO Davipharm.
Ekspansja i innowacyjność to filary działalności Adamed
Produkty firmy Adamed są obecne w 76 krajach. Ekspansja zagraniczna rozpoczęła się w 2003 roku – dziś leki sprzedawane są w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej i Oceanii. Przedstawicielstwa Adamedu działają w Hiszpanii, Kazachstanie, Rosji, Czechach, Słowacji, Uzbekistanie, Wietnamie i na Ukrainie. W 2019 roku Adamed zawarł strategiczne partnerstwo ze spółką Ecupharma oraz otworzył kolejne przedstawicielstwo zagraniczne we Włoszech. Prace badawczo-rozwojowe Adamed rozpoczął w 2001 roku – dziś firma posiada ponad 200 patentów w większości krajów świata i należy do grona największych polskich innowatorów pod względem zgłoszonych wniosków patentowych.
KONTAKT:
Martyna Strupczewska
Kierownik ds. komunikacji zewnętrznej i CSR
e-mail: martyna.strupczewska@adamed.com
Źródło informacji: Adamed
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.10.2021, 13:27 |
Źródło informacji | Adamed |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei