Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Hemofilia jest chorobą przewlekłą spowodowaną brakiem aktywności lub niedoborem we krwi jednego z czynników krzepnięcia. Dzięki nowoczesnemu leczeniu, stosowaniu profilaktyki, dobremu dostępowi do czynników krzepnięcia podczas krwawień chorzy na hemofilię mogą prowadzić prawie normalne życie.
Bezpieczeństwo leczenia chorych na hemofilię w Polsce opiera się na stałym dostępie do czynników krzepnięcia, w adekwatnych ilościach, w każdej placówce służby zdrowia, 365 dni w roku i o każdej porze dnia i nocy. Umożliwia to leczenie nagłych i samoistnych krwawień o trudnym do przewidzenia przebiegu. Realizację tak skomplikowanego zadania zapewnia w Polsce Narodowy Program Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne. Pacjenci niepokoją się jednak, czy - i w jakiej formule - Program będzie kontynuowany w kolejnych latach. W związku ze Światowym Dniem Chorych na Hemofilię o tym, jak trudna jest to choroba i jak niezwykle potrzebny jest ten Narodowy Program, mówili: prof. Maria Podolak-Dawidziak z UM we Wrocławiu i prof. Paweł Łaguna, reprezentujący WUM, oraz pacjenci i rodzice dzieci z hemofilią.
Źródło informacji: Agencja Deva
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 14.04.2023, 08:35 |
Źródło informacji | Agencja Deva |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |