Newsletter

Zdrowie i styl życia

Maciej Zień świętuje 25-lecie swojej marki kolekcją „Black and White Symphony”

12.12.2023, 16:04aktualizacja: 12.12.2023, 16:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Filip Okopny (1)
Fot. Filip Okopny (1)
We wnętrzach Teatru Wielkiego Opery Narodowej odbyła się prezentacja jubileuszowej kolekcji „Black and White Symphony” Macieja Zienia, jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów mody. „Jako chłopiec zaczynałem od projektowania ubrań dla księżniczek i tak mi chyba zostało. Nie czuję się jeszcze do końca spełniony, daję sobie jeszcze czas na projektowanie. Mam nadzieję, że ta kolekcja was zaskoczy” – powiedział Maciej Zień.

Kolekcja „Black and White Symphony” to podsumowanie 25 lat twórczości Macieja Zienia. Projektant, żeby podkreślić rangę jubileuszu, zrezygnował z barwnej różnorodności, stawiając na biel i czerń (poza jedną czerwoną kreacją). Jak zawsze wszystkie projekty na piedestał postawiły kobiecość, która czasem jest romantyczna, a innym razem drapieżna. Najnowszą kolekcję Zienia zaprezentowało 39 modelek, wśród nich muza artysty Aneta Kręglicka oraz prezentująca suknię ślubną Kate Rozz.

„W mojej jubileuszowej kolekcji chciałem uzyskać efekt elegancji, dostojności, dojrzałości. Zależało mi na pokazaniu kunsztu krawiectwa, a w bieli i czerni jest najwięcej klasy. Ale trzeba się też dobrze bawić, stąd czerwony akcent” – tłumaczył Maciej Zień. Zień pokazał, że klasyką można się bawić, a czerń i biel może mieć wiele odsłon i odcieni.

W grudniowy wieczór do Teatru Wielkiego Opery Narodowej przyszło ponad 1000 osób, w tym znacząca reprezentacja polskich gwiazd, które zaprezentowały się w kreacjach z najnowszej i wcześniejszych kolekcji Macieja Zienia. Pokaz projektanta uświetniły swoją obecnością m.in. Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Grochowska, Magda Mołek, Olga Bołądź, Małgorzata Socha, Małgorzata Szumowska.

Jubileuszowy pokaz Macieja Zienia był jednym z jego największych pokazów w historii. Widzowie zobaczyli charakterystyczną dla projektanta klasykę i lekkość bawienia się modą. Ulubione linie, piękne tkaniny, krawiecki kunszt i jakość wykonania – to wszystko pokazał artysta na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

„Miałem ochotę pokazać swoje ulubione fasony, kroje. Powiedziałem sobie, że nie muszę już nic udowadniać, dlatego moją najnowszą kolekcję zrobię tak, jak chcę. Moda ma być rozrywką, sposobem na wyrażanie swojej osobowości” – podkreślał Maciej Zień.

Podsumowując pokaz twórca wyjaśnił, że zaprezentowana kolekcja jest spełnieniem jego marzeń i podsumowaniem jego kreacji, stylu.

„Przenoszę was w bajkowy świat. Tworzę stroję dla współczesnych księżniczek” – zaznaczył projektant.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.12.2023, 16:04
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ