Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Region Czysty na 6” to konkurs organizowany przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu dla gmin z nim współpracujących. W tym roku odbyła się już szósta edycja akcji, w której wzięło udział ponad placówek oświatowych z terenu 23 gmin. W zbiórkę surowców zaangażowało się ponad 16 tysięcy uczniów. - W tym roku w ramach konkursu zbierana była drobna elektronika, aluminiowe puszki oraz baterie, a w drugim etapie dodatkową kategorią była zbiórka nakrętek – wyjaśnia Angelika Sołtysiak, kierownik Referatu Gospodarowania Odpadami, który koordynował konkurs w Pleszewie.
W klasyfikacji ogólnej pleszewski samorząd zwyciężył w ilości surowców w przeliczeniu na masę. Zebranych zostało łącznie 10,5 tony. W klasyfikacji placówek na największą ilość zebranych wszystkich surowców w przeliczeniu na 1 ucznia (kg) zwyciężyło Publiczne Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie. To samo zwycięstwo, ale w drugiej kategorii odniosła Szkoła Podstawowa nr 2 dzięki zebraniu ponad 2,7 tys. kg odpadów. „Słoneczne” wygrało również trzecią kategorię w klasyfikacji najlepszych klas w ilości zebranych wszystkich surowców. Tutaj grupie „Szafirki” udało się zgromadzić ich niemal 1,8 tys. kg. Ta sama grupa zwyciężyła również w kategorii klasyfikującej klasy w przeliczeniu na 1 ucznia.
W rywalizacji „nakrętkowej” Gmina Pleszew znalazła się na III pozycji w rankingu placówek oraz w rankingu klas z największą ilością zebranych nakrętek w kg. Udało się to Szkole Podstawowej nr 2 oraz grupie „Szafirki” z przedszkola „Słonecznego”.
Placówki otrzymały vouchery na zakup sprzętu sportowego, a same surowce są zamieniane na środki pieniężne w stosunku 1 kg = 1 zł i przekazywane na cele charytatywne. W taki sposób wyliczone środki wyniosły ponad 14,3 tys. zł.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.07.2024, 18:16 |
Źródło informacji | UMiG Pleszew |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei
-
Image
Nowe wytyczne Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich: pacjent może zweryfikować personel i sprzęt PAP
„Ogłoszone 9 grudnia nowe wytyczne Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich (SCOP) to ważne i przydatne narzędzie dla pacjentów poszukujących możliwości korekty wady wzroku” – komentuje Agnieszka Szpara, prezes zarządu sieci klinik Optegra.- 30.12.2024, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom