Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Rowerzyści miejscy rosną w siłę
W weekend do systemów rowerów miejskich dołączył półmilionowy użytkownik, a precyzyjniej - użytkowniczka, która zarejestrowała się w systemie Opole Bike. Tylko w tym sezonie grono osób, korzystających z wypożyczalni w swoich miastach powiększyło się o ponad 27 tysięcy. Z soboty na niedzielę, odnotowano natomiast 300-tysięcznie wypożyczenie miejskiego roweru w tym sezonie. Rekordowy wynajem miał miejsce w ramach stołecznego systemu Veturilo.
Poznań ponownie z rowerem miejskim
Poznański Rower Miejski zostanie uruchomiony 20 kwietnia. Użytkownicy na początku skorzystają z 16 stacji oraz 170 rowerów, natomiast na przestrzeni najbliższych trzech miesięcy, sieć wypożyczalni rozrośnie się do 30 stacji i 352 rowerów. Po raz pierwszy w Polsce, rowerzyści będą mieli możliwość korzystania z płatności przy samych stacjach - za pomocą kart debetowych i kredytowych oraz zbliżeniowych. Cały system zostanie zintegrowany z Poznańską Elektroniczną Kartą Aglomeracyjną. Nowością będą również dotykowe ekrany i elektrozamki w stojakach. Po zakończeniu rozbudowy, Poznań dysponować będzie najnowocześniejszą technologicznie siecią wypożyczalni w Polsce.
Wrocław z drugim największym systemem w Polsce
Zgodnie z umową, do końca kwietnia zainaugurowany zostanie system rowerów miejskich we Wrocławiu, który z co najmniej 70 stacjami i 700 rowerami, będzie drugą największą inwestycją tego typu w Polsce, zaraz po Warszawie. W chwili obecnej niemal wszystkie stacje został już wyposażone w specjalne słupki rowerowe, a ponad połowa lokalizacji w terminale, które stanowią główny element każdej wypożyczalni. Nextbike Polska będzie dostawcą i operatorem wypożyczalni do końca 2018 roku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.04.2015, 12:46 |
Źródło informacji | Nextbike Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei