Newsletter

Zdrowie i styl życia

Polacy wygrywają w Lamborghini na Monzy

24.04.2017, 15:31aktualizacja: 24.04.2017, 15:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Media4Racing, fot. 3
Media4Racing, fot. 3
Polscy kierowcy, Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski, wygrali oba wyścigi swojej klasy podczas rozgrywanej w dniach 22-23 kwietnia pierwszej rundy prestiżowego pucharu Lamborghini Super Trofeo. Dzięki dwóm zwycięstwom na legendarnym, znanym z Formuły 1 torze Monza, duet włoskiej ekipy VS Racing prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Rywalizujący w kategorii AM, Polacy byli najszybsi w swojej klasie w obu 50-minutowych wyścigach, w sobotę po starcie z pole position wygrywając o zaledwie siedem dziesiątych sekundy, a w niedzielę, dominując i triumfując z przewagą aż siedmiu sekund. Byli mistrzowie Polski w łącznej klasyfikacji wyścigów, w których startują wspólnie z rywalami w klas PRO oraz PRO-AM, zajęli odpowiednio 13. i 12. miejsce w stawce 35 załóg.

Myszkowski i Lewandowski w pucharze Lamborghini debiutowali rok temu, za kierownicą 620-konnego modelu Huracan z pięciolitrowym silnikiem V10 trzy razy stając na podium i sięgając po tytuł drugich wicemistrzów kategorii AM. W tym sezonie ich celem jest zwycięstwo w generalce. Druga z sześciu rund Super Trofeo odbędzie się za trzy tygodnie na innym znanym z F1 torze, brytyjskim Silverstone.

"To dla nas wymarzone rozpoczęcie naszego drugiego sezonu w pucharze Lamborghini - powiedział 43-letni, pochodzący z Poznania Teodor Myszkowski, który jest także wielokrotnym mistrzem Polski w wyścigach motocyklowych. - Po udanym debiucie, w tym roku chcemy walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej AM. W tym celu połączyliśmy siły z ekipą byłych mistrzów Formuły 3000, VS Racing, którą prowadzi były kierowca F1, Vincenzo Sospiri. Przez cały weekend na Monzy nasze auto spisywało się świetnie, a my nie popełnialiśmy błędów, ale mimo wszystko oba wyścigi były trudne i zacięte, a w sobotę wszystko rozstrzygnęło się po dramatycznym finiszu na ostatnich metrach. Ostatecznie dwukrotnie wygraliśmy, a jednocześnie byliśmy także blisko".

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.04.2017, 15:31
Źródło informacji Media4Racing
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.