Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Imprezę rozpoczął naczelnik Wydziału Promocji, Spraw Społecznych i Sportu Mateusz Maserak, który powitał wszystkich przybyłych. Wspomniał on, że zamierzeniem organizatorów było, aby z inicjatywy mogło skorzystać jak najwięcej osób, stąd wybór miejsca. Następnie głos zabrał starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz. Poinformował on, że przy różnych okazjach otrzymuje wiele zapytań o to przedsięwzięcie i jego termin. Pojawiają się one z dużym wyprzedzeniem, dlatego już teraz zapewnił wszystkich obecnych, że kolejny „Senior na wychodnym” odbędzie się na wiosnę, kiedy zrobi się ciepło, co zostało przyjęte z dużym entuzjazmem. Starosta życzył wszystkim miłej zabawy. W dalszej części podziękowano partnerom Starostwa, którzy wsparli organizację wydarzenia: Komendzie Powiatowej Policji, Szpitalowi Powiatowemu, Stowarzyszeniu Wrzesiński Klub „Amazonki”, Wielkopolskiemu Samorządowemu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu we Wrześni. Później głos zabrał przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji. Wygłosił on krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa. Jego wystąpienie dotyczyło przede wszystkim malwersacji, na które najbardziej narażeni są seniorzy, czyli oszustw na wnuczka lub policjanta. Następnie ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego we Wrześni profesor Magdalena Pisarska-Krawczyk opowiedziała o profilaktyce i możliwości zapobiegania niektórym chorobom, takim jak zakrzepica żył czy osteoporoza. Zachęcała do korzystania z pracowni ultrasonograficznej wyposażonej w bardzo nowoczesny sprzęt do badań. Wyraziła także nadzieję, że szpital przestanie kojarzyć się tylko z leczeniem, ale zacznie być utożsamiany również z profilaktyką. Z kolei prezes wrzesińskich Amazonek Grażyna Andrzejczak przypomniała obecnym o tym, że październik uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi. W listopadzie natomiast szczególną uwagę poświęca się walce z nowotworami jąder i prostaty. Zaprosiła więc wszystkich do odwiedzenia stoiska stowarzyszenia, żeby w chwili przerwy od zabawy, przy pomocy dostępnych fantomów piersi i jąder, nauczyć się metod samobadania. Następnie głos oddano wiceprezes PBS we Wrześni Annie Sroczyńskiej-Czerniak, która wyraziła podziw dla seniorów z powodu ich aktywności i zaangażowania w życie publiczne oraz ogromnej energii i pozytywnego podejścia do różnych spraw.
Kolejnym punktem programu był występ satyryka Tadeusza Drozdy, znanego z programów „Śmiechu warte” czy „Herbatka u Tadka”. Rozbawił on zgromadzoną na kortach publiczność i zaśpiewał kilka popularnych piosenek.
Po części artystycznej został podany obiad – zupa gulaszowa przygotowana przez Bursę Międzyszkolną oraz kaszanka zakupiona od firmy Paszak. Obsługą gości zajmowali się: członkowie Zarządu i Rady Powiatu Wrzesińskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego i Bursy Międzyszkolnej, a także przedstawicielki Powiatowego Banku Spółdzielczego, którzy dbali o to, by nikomu niczego nie brakowało.
Po skończonym posiłku Jolanta Tamborska zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Oprawę muzyczną zapewnił Tomasz Rychlik. Wodzirejka rozbawiła towarzystwo, angażując seniorów do różnych rozrywek. Na środkowym korcie zaroiło się od tańczących par, solistów, kółeczek, a w górę zostały rzucone ogromne balony. Taneczne wężyki i pociągi wiły się nawet wśród stołów, zachęcając tych, co jeszcze siedzieli, do dołączenia. Warto wspomnieć, że wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli na sobie żółte koszulki ufundowane przez powiat wrzesiński. W chwili odpoczynku można było odwiedzić specjalnie wydzieloną strefę, w której swoje stoisko miało WSCKZiU. Chętne osoby korzystały z relaksującego masażu czy zabiegu parafinowania dłoni. Dyrektor Urszula Kropaczewska wraz z zespołem informowała wszystkich, czym na co dzień zajmuje się centrum. Znalazł się tam również kącik artystyczny, gdzie malowano gliniane obrazki i własnoręcznie szyto poduszki.
Następnie seniorzy posilili się pyrą z gzikiem oraz słodką muffinką, żeby energii wystarczyło na dalsze godziny zabawy. Uczestnicy byli zachwyceni kolejną edycją spotkania. Pod koniec imprezy wszyscy dostojnie i z przejęciem zatańczyli poloneza. Obserwując wszystko z boku, można było przekonać się, że życie nie kończy się na emeryturze. Cytując Annę Sroczyńską-Czerniak: – Taka aktywność jest inspirująca dla pozostałych osób i pokazuje, że wiek nie stanowi barier w realizacji swoich marzeń.
Powiat wrzesiński dziękuje sponsorom wydarzenia: Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu we Wrześni, sołectwu Gorzyce oraz Browarowi Fortuna.
Anna Wilczyńska
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.11.2023, 06:48 |
Źródło informacji | Powiat Wrzesiński |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
30 lat realnej pomocy: jubileusz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Osób Doznających Przemocy Domowej „Niebieska Linia” PAP
Ponad 394 tys. rozmów telefonicznych, 28 tys. odpowiedzi e-mailowych, 8 tys. interwencji - to bezcenny dorobek trzech dekad funkcjonowania Ogólnopolskiego Pogotowia „Niebieska Linia”, działającego na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU). Jubileusz zbiega się w czasie z 20-leciem obowiązywania ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej.- 04.07.2025, 10:20
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Motorowodniacy mówią: wykopmy e-papierosy na aut
Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego dołącza do kampanii edukacyjnej dotyczącej zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie, szczególnie przez młodzież, jednorazowych e-papierosów. Kampanię zainicjował wiosną tego roku Polski Związek Szermierczy.- 03.07.2025, 11:32
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
-
Image
Prof. Paradowska-Stankiewicz: szczepienia ochronne są kluczowe dla bezpieczeństwa epidemiologicznego kraju PAP
Sytuacja epidemiologiczna w kraju zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to biologiczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne. Wśród czynników biologicznych kluczowe są szczepienia ochronne, które, choć tracą na popularności, wciąż skutecznie chronią nas przed chorobami zakaźnymi, poprawiając długość i jakość życia - wskazała prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, zastępczyni kierownika Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB, i konsultant krajowy ds. epidemiologii podczas konferencji prezentującej raport pt.: „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania 2025”.- 03.07.2025, 08:45
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ