Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Aby uczcić Dzień Ziemi 2023, SodaStream, wiodący producent ekspresów do gazowania wody, informuje o wyeliminowaniu ze środowiska 5 miliardów plastikowych butelek jednorazowego użytku w 2022 r. [1] z pomocą swoich konsumentów na całym świecie. Potężne przesłanie zostało dziś ogłoszone w filmie udostępnionym na wszystkich kanałach społecznościowych marki, zachęcającym do przyłączenia się do jej misji polegającej na wprowadzaniu ekologicznych zmian poprzez ograniczanie plastikowych odpadów jednorazowego użytku.
Konsumentom SodaStream udało się wyeliminować tak ogromną liczbę jednorazowych butelek dzięki korzystaniu z produktów marki, które umożliwiają samodzielne przygotowanie wody gazowanej w domu. Ta prosta czynność, która jednocześnie pozwala zrezygnować z kupowania, dźwigania, a następnie wyrzucania butelek, pozwala przeciętnemu gospodarstwu domowego zaoszczędzić około 1769 sztuk w ciągu czterech lat. Co więcej, cylindry z CO2 SodaStream są wielokrotnego użytku, przeznaczone do ponownego napełniania i recyklingu.
„Wizją SodaStream jest zmiana sposobu, w jaki świat pije wodę, inspirując do wprowadzenia dobrych nawyków i umożliwiając konsumentom dokonywanie ekologicznych wyborów nie tylko dla siebie, ale także dla planety” - podkreśla dyrektor generalny SodaStream, Eyal Shohat. Jak wskazuje: „Każdy saturator SodaStream pozwala wyeliminować tysiące plastikowych butelek jednorazowego użytku, a oszczędzenie środowisku naturalnemu aż ponad ich 5 miliardów w ciągu ostatniego roku było możliwie jedynie dzięki zaangażowaniu naszych klientów na całym świecie”.
Youtube: https://youtube.com/embed/z2eyNDk8z88
SodaStream nieustannie pracuje nad wdrażaniem w życie zmian na lepsze każdym aspektem swojej działalności - od procesów produkcyjnych poprzez kroki biznesowe aż po portfolio produktowe.
Zobowiązanie SodaStream do eliminowania odpadów z tworzyw sztucznych
Marka przenosi swoje zobowiązanie o krok dalej, eliminując odpady z tworzyw sztucznych na każdym etapie produkcji. Od 2022 roku do 25% plastikowych części używanych w nowej generacji ekspresach do gazowania wody SodaStream powstaje z materiałów pochodzących z recyklingu, co odzwierciedla zaangażowanie marki w ratowanie planety, a całe portfolio jest bardziej ekologiczne.
Ponadto, firma zaoszczędziła 11 ton plastiku, dzięki ponownemu wykorzystaniu plastikowych toreb na swoich liniach produkcyjnych oraz zmniejszeniu ilości odpadów z tworzyw sztucznych w procesach produkcyjnych o ponad 20% w 2022 roku.
Bieżące zrównoważone działania SodaStream
Od 2022 r. opakowania saturatorów SodaStream - zarówno kartony, jak i plastikowe torby - w pełni nadają się do recyklingu. Butelki syropów smakowych są produkowane z przezroczystego plastiku z odzysku surowców wtórnych (rPET), dzięki czemu także są w 100% przeznaczone do recyklingu [2]. W ubiegłym roku firmie udało się również zredukować 82 tony tektury i 21,6 ton papieru w swoich produktach do gazowania wody i opakowaniach.
Od 2023 roku obiekty operacyjne SodaStream w Niemczech, Australii i Holandii są w pełni obsługiwane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Począwszy od tego roku około 15% rocznego zużycia energii elektrycznej w fabryce Lehavim w Izraelu pochodzi z paneli słonecznych, które pokrywają ponad 75% dachu kompleksu. Firmie uda się też zaoszczędzić ponad 8,3% rocznego zużycia wody w tym zakładzie produkcyjnym, dzięki ponownemu wykorzystaniu tej z fabrycznego układu wody chłodzącej.
Zmniejszenie śladu węglowego
Zestawy startowe SodaStream Art i Terra, 1-litrowe butelki wielokrotnego użytku, które można myć w zmywarce oraz cylindry CO2 otrzymały certyfikat Carbon Trust, który świadczy o ciągłym zaangażowaniu marki w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. Pozwolił on też zidentyfikować firmie kluczowe obszary, w których może działać w celu zmniejszenia śladu węglowego.
[1] Dotyczy plastikowych butelek jednorazowego użytku o pojemności 0,5 l
[2] Bez zakrętki i etykiety
O SodaStream: SodaStream jest wiodącą marką produkującą saturatory do gazowania wody, należącą do koncernu PepsiCo. SodaStream umożliwia przygotowywanie wody gazowanej w domowym zaciszu, eliminując konieczność dźwigania ciężkich zgrzewek i zaśmiecania środowiska jednorazowym plastikiem. Jedna butelka SodaStream pozwala wyeliminować tysiące tych jednorazowych, a sam ekspres zapewnia świeżą wodę gazowaną zawsze wtedy, gdy mamy na nią ochotę za jednym naciśnięciem przycisku, w wybranym stopniu nagazowania. Aby dowiedzieć się więcej o SodaStream, odwiedź stronę https://sodastream.pl/pages/babelkowa-rewolucja i śledź SodaStream na: Facebooku, Instagramie i YouTube.
Źródło informacji: SodaStream
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.04.2023, 11:52 |
Źródło informacji | SodaStream |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Rzecznik Praw Pacjenta: dobre praktyki wzmacniają bezpieczeństwo pacjentów PAP
Wdrażanie dobrych praktyk w przychodniach i szpitalach usprawnia funkcjonowanie tych placówek i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u pacjentów oraz komfort pracy medyków - uważa Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, i zachęca placówki medyczne do tworzenia i wdrażania kolejnych tego typu rozwiązań.- 21.01.2025, 10:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom