Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W uroczystym otwarciu wzięli udział sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, radni miejscy, projektant, przedstawiciele wykonawcy.
Obecni podczas uroczystości otwarcia goście podkreślali rolę i znaczenie tego miejsca pod względem ekologicznym, środowiskowym i przyrodniczym.
– W dawnym korytarzu Sanu mamy piękne, wspaniałe miejsce stworzone dla mieszkańców, którzy po latach ciężkiej pracy na rzecz Stalowej Woli mają miejsce do wypoczynku i rekreacji, także dla młodych, którym stworzono infrastrukturę do uprawiania sportów – mówił podczas otwarcia prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Prezydent podziękował też za wsparcie tego projektu Pani minister Małgorzacie Jarosińskiej – Jedynak.
– Środki europejskie mają olbrzymi wkład w powstanie tej pięknej inwestycji i co najważniejsze, dostosowanej dla osób niepełnosprawnych. Dziękuję wszystkim za przygotowanie i realizację projektu z ogromną dbałością, z zachowaniem ochrony środowiska – mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska – Jedynak.
Pani wiceminister dodała też, że Stalowa Wola jest czołówce miast, które tak aktywnie pozyskują środki zewnętrzne na różnego typu inwestycje. Tylko z Programu Infrastruktura
i Środowisko miasto otrzymało 46 mln zł przy całkowitym budżecie inwestycji w wysokości ponad 80 mln zł.
Także wiceminister infrastruktury Rafał Weber podziękował za stworzenie kolejnego po Błoniach, pięknego miejsca do rekreacji i wypoczynku, dedykowanego mieszkańcom, tym młodszym i starszym.
– Niech Park Zimnej Wody daje mieszkańcom wypoczynek, aktywność, tlen, niech będzie to miejsce wytchnienia od codziennej pracy. Mamy bowiem do dyspozycji piękne przestrzenie, przyrodnicze, które będą temu służyły – mówił wiceminister Rafał Weber, dziękując jednocześnie wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania.
– Odzyskaliśmy teren zapomniany, a Pan Prezydent po raz kolejny dotrzymał słowa. Dziękuję wszystkim przychylnym Stalowej Woli osobom, zarówno w Warszawie jak i w Urzędzie Marszałkowskim, także radnym miejskim, którzy czują Stalową Wolę i są za takimi projektami – mówił Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej.
Autorem projektu Parku Zimnej Wody jest dr Wojciech Bobek – Potencjał biocenotyczny będzie się tu rodził. Będą pojawiały się coraz to nowe rośliny, coraz to nowe zwierzęta.
Z każdym rokiem zaczniemy doceniać ten potencjał – mówił.
Otwarcie nowej miejskiej przestrzeni prezydent miasta połączył z apelem o to, by nie dewastować mienia i dbać o nie.
– To bardzo ważne żeby mieszkańcy byli wzajemnie odpowiedzialni, żeby zwracali uwagę, jeżeli ktoś zachowuje się niestosownie. Pomogą w tym działaniu 44 kamery, które podłączone są do centrum monitoringu. Mamy również bardzo dużą ilość śmietników, pakietów na psie odchody, aby zachęcać tych, którzy spacerują z pupilami, żeby schylić się i zachować czystość – mówił Lucjusz Nadbereżny.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.07.2022, 09:19 |
Źródło informacji | Stalowa Wola |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Sposoby na osiągnięcie dobrych wyników w nauce szkolnej PAP
Z badań wynika, że wyników w szkolnej nauce nie poprawia ślęczenie nad książkami czy tabletem poza momentami dojazdu na rozmaite zajęcia dodatkowe. Liczą się inne, z pozoru banalne sprawy. Na wiele z nich mamy wpływ. Dowiedz się więcej.- 17.03.2023, 18:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Serwis Zdrowie
-
Image
Kongres Wyzwań Zdrowotnych: szpiczak wymaga specjalnego traktowania refundacyjnego PAP
Szpiczak plazmocytowy to nadal choroba nieuleczalna i nawrotowa, w leczeniu której niezbędny jest stały dostęp do wachlarza najnowocześniejszych terapii. Tylko w ten sposób można uzyskać maksymalne wydłużenie życia pacjentów - podkreślali eksperci podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.- 15.03.2023, 15:20
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Kongres Wyzwań Zdrowotnych o onkologii PAP
W opiece nad pacjentami onkologicznymi, chodzi o to, by nie gubić ich po drodze. Standard leczenia nie może zależeć od kodu pocztowego. Krajowa Sieć Onkologiczna to krok w dobrym kierunku - wskazywali uczestnicy panelu poświęconemu zagadnieniu onkologii - jego organizacji i dostępności do leczenia.- 14.03.2023, 13:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Serwis Zdrowie