Newsletter

Zdrowie i styl życia

Stalowa Wola: Park Zimnej Wody – nowa inwestycja miejska dostępna dla mieszkańców

19.07.2022, 09:19aktualizacja: 19.07.2022, 09:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Stalowa Wola
Fot. UM Stalowa Wola
Kolejna, nowa, ekologiczna przestrzeń miejska oddana do użytku mieszkańców Stalowej Woli. Uroczyste otwarcie Parku Zimnej Wody, zlokalizowanego pomiędzy ulicą Przestrzenną a Czarnieckiego zapoczątkowało nowy rozdział w ofercie sportowo – wypoczynkowej miasta i już od początku wzbudziło ogromne zainteresowanie mieszkańców.

W uroczystym otwarciu wzięli udział sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, radni miejscy, projektant, przedstawiciele wykonawcy.

Obecni podczas uroczystości otwarcia goście podkreślali rolę i znaczenie tego miejsca pod względem ekologicznym, środowiskowym i przyrodniczym.

– W dawnym korytarzu Sanu mamy piękne, wspaniałe miejsce stworzone dla mieszkańców, którzy po latach ciężkiej pracy na rzecz Stalowej Woli mają miejsce do wypoczynku i rekreacji, także dla młodych, którym stworzono infrastrukturę do uprawiania sportów – mówił podczas otwarcia prezydent Lucjusz Nadbereżny.  

Prezydent podziękował też za wsparcie tego projektu Pani minister Małgorzacie Jarosińskiej – Jedynak.

 – Środki europejskie mają olbrzymi wkład w powstanie tej pięknej inwestycji i co najważniejsze, dostosowanej dla osób niepełnosprawnych. Dziękuję wszystkim za przygotowanie i realizację projektu z ogromną dbałością, z zachowaniem ochrony środowiska – mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska – Jedynak.  

Pani wiceminister dodała też, że Stalowa Wola jest czołówce miast, które tak aktywnie pozyskują środki zewnętrzne na różnego typu inwestycje. Tylko z Programu Infrastruktura
i Środowisko miasto otrzymało 46 mln zł przy całkowitym budżecie inwestycji w wysokości ponad 80 mln zł.

Także wiceminister infrastruktury Rafał Weber podziękował za stworzenie kolejnego po Błoniach, pięknego miejsca do rekreacji i wypoczynku, dedykowanego mieszkańcom, tym młodszym i starszym.    

– Niech Park Zimnej Wody daje mieszkańcom wypoczynek, aktywność, tlen, niech będzie to miejsce wytchnienia od codziennej pracy. Mamy bowiem do dyspozycji piękne przestrzenie, przyrodnicze, które będą temu służyły – mówił wiceminister Rafał Weber, dziękując jednocześnie wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania.

– Odzyskaliśmy teren zapomniany, a Pan Prezydent po raz kolejny dotrzymał słowa. Dziękuję wszystkim przychylnym Stalowej Woli osobom, zarówno w Warszawie jak i w Urzędzie Marszałkowskim, także radnym miejskim, którzy czują Stalową Wolę i są za takimi projektami – mówił Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej.  

Autorem projektu Parku Zimnej Wody jest dr Wojciech Bobek – Potencjał biocenotyczny będzie się tu rodził. Będą pojawiały się coraz to nowe rośliny, coraz to nowe zwierzęta.
Z każdym rokiem zaczniemy doceniać ten potencjał – mówił.

Otwarcie nowej miejskiej przestrzeni prezydent miasta połączył z apelem o to, by nie dewastować mienia i dbać o nie.  

– To bardzo ważne żeby mieszkańcy byli wzajemnie odpowiedzialni, żeby zwracali uwagę, jeżeli ktoś zachowuje się niestosownie. Pomogą w tym działaniu 44 kamery, które podłączone są do centrum monitoringu. Mamy również bardzo dużą ilość śmietników, pakietów na psie odchody, aby zachęcać tych, którzy spacerują z pupilami, żeby schylić się i zachować czystość – mówił Lucjusz Nadbereżny.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.07.2022, 09:19
Źródło informacji Stalowa Wola
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii